Bitcoin’de son 1 ayın en sert düşüşü yaşanıyor: İşte son durum

Dün sert bir satış gören Bitcoin, ardından bir miktar toparlanmıştı ancak bugün gelen ikinci satış dalgası, fiyatın 10 bin 600 bandına kadar çekilmesine yol açtı.

bitcoin

Piyasa değeriyle en büyük kripto para Bitcoin, Ağustos ayının başından bu yana en sert düşüşünü yaşıyor. Lider kripto para, bugün gün içinde 11 bin 500 dolardan işlem görürken TSİ 15.30 civarında 10 bin 650 dolara kadar geriledi. En az bu oranda bir düşüş, 2 Ağustos tarihinde yaşanmış, Bitcoin kısa sürede yaklaşık 1300 dolar değer kaybına uğramıştı.

Bugünkü geri çekilme esnasında hem Amerikan piyasaları hem de altındaki seyir ise nispeten yataydı. Diğer yandan dolar endeksi de yüzde 0.30 yükselişle 92.87 seviyesinde bulunuyor.

Haberin yayına girdiği dakikalarda 10 bin 800 dolardan işlem gören Bitcoin’de satış dalgası dün başlamıştı. Kripto para dün gün içinde 11 bin 900 dolarlardan 11 bin 100 dolar bandına kadar çekilmiş, ardından 11 bin 500’e doğru bir toparlanma gerçekleştirmişti.

52 binden fazla hesap terste kaldı

Kripto para piyasalarına ilişkin veriler sağlayan Bybt’ye göre, son 24 saat içinde kredili işlemlerde Bitcoin’de pozisyon açan hesapların 52 binden fazlasının pozisyonu tasfiye edildi. Tasfiye edilen pozisyonların toplam büyüklüğü ise 536 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Son olarak Bitcoin’in sert hareketi, her zaman olduğu gibi altcoin’leri daha sert vurdu. Piyasa değeriyle ilk 100 kripto para içinde yüzde 35’i aşan oranlarda düşüşler yaşanıyor. Büyük kripto paralardan Ethereum (ETH), yüzde 8 değer kaybederken Chainlink (LINK) yüzde 12, Litecoin (LTC), yüzde 8.5 düştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl