Madenci adreslerinden çıkan Bitcoin 10 yıl eskiye döndü!

Madenci adreslerinden transfer edilen toplam Bitcoin miktarı, Perşembe günü itibari ile 2010 yılından beri görülmemiş bir seviyeye geriledi.

Kripto paralara ilişkin veriler sağlayan Glassnode’a göre, Perşembe günü madencilerin adreslerinden transfer edilen Bitcoin miktarının yedi günlük ortalaması, 3 Şubat 2010’dan beri görülmeyen seviyelerde geziniyor.

Glassnode’un haftalık raporunda belirttiği gibi, madenciler tarafından borsalara gönderilen coin sayısı da bir yılın en düşük seviyesinde.

Londra merkezli Eterna Capital’in baş yatırım sorumlusu Asim Ahmad, konuyla ilgili olarak CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “Bu verimli madencilerin Bitcoin biriktirdiklerinin bir işareti. Sadece bir miktar BTC satıyorlar.” dedi.

Madencilerin Bitcoin biriktirmeleri, satmak için bir fiyat artışı beklediklerini gösterebilir. Bu nedenle piyasa, bir sonraki önemli bir fiyat artışı esnasında normalden daha yüksek bir madenci satışıyla karşı karşıya kalabilir ve bu da yükselen fiyatı frenleyebilir.

Ahmad, madenci cüzdanlarından çıkan miktarın düşmesinin bir diğer ana nedeninin Mayıs ayında gerçekleşen blok ödülü yarılanmasından beri üretilen Bitcoin’deki azalma olduğunu söyledi.

Öte yandan Bitcoin ağına madenci katılımı da yarılanmadan sonra iyileşme gösteriyor. Yarılanmayı takiben yüzde 30’un üzerinde düşen hash rate, son günlerde zirve seviyelerini yakalamaya çok yaklaştı. Hash rate’teki yükselişi takiben Bitcoin zorluğu da birkaç gün önce yüzde 15 oranında yükselmişti.

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 9320 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl