Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin bir gün 100 trilyon dolarlık varlık olacak

michael saylor

Yaz aylarında Bitcoin almaya başlamasıyla adını duyuran yazılım şirketi MicroStrategy ve CEO Michael Saylor, Bitcoin hakkındaki olumlu görüşlerini korumaya devam ediyor.

En büyük kripto paranın büyük bir düşüş yaşadığı salı günü CNBC’ye konuşan Saylor, Bitcoin’in bir gün 100 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını söyledi. Bu rakam şu anki piyasa değerinin yaklaşık 100 katı.

“Bitcoin altını katlayacak”

Bitcoin hakkında zaman fark etmeksizin verdiği olumlu mesajlarıyla bilinen Saylor, BTC piyasa değerinin altını geçeceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Dış katmanı para olan 500 trilyon dolarlık değere sahip bir gezegenemiz var. Daha sonra hisse senetleri, tahviller ve emlak geliyor. 10 trilyon dolarlık altın piyasası mevcut. 1 trilyon dolarlık da Bitcoin… Bitcoin, varolan tüm altın piyasa değerini geçecek. Hatta onu katlayacak. Daha sonra da, 100 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştığında, negatif faiz getirili borç ve para endekslerini de katlayacak. 10 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştığında volatilite bugüne oranla çok daha az olacak. 100 trilyon dolar olduğunda ise büyüme oranı iyice düşecek ve Bitcoin 21. yüzyılın finansal sisteminin istikrarını sağlayan bir araç olacak”

“5 yıl içinde 1 milyar insan…”

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in Bitcoin hakkındaki olumsuz açıklamalarına rağmen iyimser tavrını çok net şekilde sürdüren Saylor, Bitcoin’e olan talebin her geçen gün daha da büyüyeceğini belirtti:

“Bence önümüzdeki 5 yıl içinde yaklaşık 1 milyar insan varlıklarını, ellerindeki mobil cihazlarda saklıyor olacaklar. Bu insanlar Bitcoin gibi bir baskın dijital para ağını kullanmak isteyecekler. “

Hatırlanacağı üzere MicroStrategy, geçen hafta, Bitcoin alma amacıyla başlattığı 1.03 milyar dolarlık, ikinci dönüştürülebilir tahvil teklifini tamamlamıştı. 650 milyon dolarlık ilk tahvil satışı da Aralık ayında yapılmıştı. Resmi bildirimlere göre, şirketin şu anda 72 bin Bitcoin’i bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl