Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bloomberg analisti: Bitcoin şu anda 15 bin dolar olmalı

Tecrübeli Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin'in değerinin altında olduğunu ve şu anki fiyatının en az 15 bin dolar olması gerektiğini ileri sürdü.

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in büyük ölçüde değerinin olması gerekenden daha düşük olduğunu ve şu anki fiyatın 15 bin dolar olması gerektiğini öne sürdü.

Son haftalarda en büyük kripto para, 10 bin dolar ile 12 bin 400 dolar arasında gidip geldi. Bazı uzmanların ise yükselişleri “sahte kırılmalar” olarak adlandırmasının ardından ise BTC sert şekilde düşmüştü. Fiyat 11 bin dolardan 10 bin 100 dolara gerileyerek yüzde 8’lik bir geri çekilme yaşamıştı. Amiral kripto para şu anda 10 bin 600 dolar civarından işlem görüyor.

Bloomberg’de kıdemli emtia stratejisti olan McGlone argümanlarını, Bitcoin’in yükselen ve yeni rekorlar kırmaya devam eden hash oranlarına ve çeşitli diğer etkenlere dayandırdı:

“Gerçek fiyat 15 bin dolar”

“Bitcoin’de hash oranları artmaya ve yeni rekorları tazelemeye devam ediyor. Kullanılan adres sayısı da artıyor. 2017’den bu yana otomatik ölçeklendirme temelinde, benimsenme için çok önemli bir ölçüm olan 30 günlük Bitcoin adres ortalamasına bakıldığında fiyatın 15 bin dolar civarında olması gerekiyor”

Charts.Bitcoin.com’dan alınan en son verilere göre, Bitcoin’in 7 günlük ortalama hash oranı değeri bu hafta “saniyede 140 exahash’ı (EH / s)” geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 28 Temmuz’da da, rakam o zamanın rekoru olan 127 EH / saniye’ydi.

Hashrate, yeni coin üretme yeterliliğini belirleyen, Bitcoin blokzincirine bağlı bilgisayarların gücünün bir ölçüsüdür. Artan hash gücü, madencilerin kâr etme konusunda iyimser olduklarını gösterir. Bu ikili arasındaki güçlü korelasyon BTC fiyatının yukarı çıkacağının bir göstergesidir. Ancak sadece hash oranlarına bakarak fiyat tahmini yapmak da çok zordur.

Glassnode’dan alınan verilere göre ise sene başında, Bitcoin fiyatı 7 bin 700 dolar olduğu dönemde, 684 bin olan aktif Bitcoin adresi sayısı 991 bine çıkmış durumda. Aralık 2018’de aktif adres sayısı 1.1 milyon olduğu dönemde Bitcoin fiyatı 14 bin 800 dolardı.

“O sene bu sene”

McGlone ciddi dalgalanmaların olduğu şu zamanlarda Bitcoin için iyimser kalmaya devam ediyor ve BTC’nin dijital altın olarak önemli bir değer saklama aracı haline geleceği dönemin bu sene olduğunu aktardı.

“Düşüş için grafik ve rakam lazım”

McGlone yeni analizinde BTC’nin bazı düşüşler yaşayabileceğini ancak gerçekten bir düşüş beklentisine girilmesi için de şu anki zincir üstü ölçümlerin ve aktif adres sayısı grafiklerinin tersine dönmesi gerektiğini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl