Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Milyarder isim: Bitcoin 150 bin dolar olduğunda Hamptons’ı alacağım

Risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, Bitcoin fiyatı 150 bin dolara ulaştığında ne yapacağını açıkladı.

Social Capital’in kurucusu ve CEO’su, aynı zamanda Virgin Galactic’in yönetim kurulu başkanı olan milyarder isim, en büyük kripto para 150 bin dolar değerinde olduğunda zengin New York’luların yaz aylarındaki uğrak yeri The Hamptons’ı satın alacak ve orayı iyi bir amaç doğrultusunda dönüştürecek.

Palihapitiya, konuyla ilgili olarak “Bitcoin 150 bin dolara ulaştığında Hamptons’ı satın alıp oraya çocuklar için yatılı kamplar, çiftlikler ve sosyal konutlar inşa edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Ünlü girişimci, Bitcoin fiyatı 400 bin dolara ulaştığında ne yapacağı sorulduğunda ise odak noktasının kızıl gezegen olacağını söyledi: “Mars.”

Bitcoin hikayesi 2010’da başlıyor

Palihapitiya, geçtiğimiz Haziran ayında verdiği bir röportajda, Bitcoin ile 2010 yılında tanıştığını fakat sonraları Bitcoin ekosisteminin tanıdığı bir isim olan Wences Casares’in doğum günü için Las Vegas’a giderken kendisi tarafından BTC’ye yatırım yapılması konusunda ikna edildiğini söyledi. Palihapitiya, Palihapitiya, “3 gün sonra aile ofisini arayıp ‘Bana 1 milyon Bitcoin alın’ dedim. Böyle başladım. O dönem 80 dolar civarındaydı. BTC’yi anlamak için birkaç yıl geçti. Aslında teknik anlamda, işin mekaniği konusunda öğrendiklerimi unuttum bile. Bence bu detaylar artık önemli değil.” şeklinde konuşmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl