Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in fiyatı artık 17,000 dolar: Analistler ne diyor?

Haftalardır yükseliş trendini devam ettiren Bitcoin, bugün 17 bin doları da aştı. Analist ve uzmanlar, Bitcoin'in yükselen fiyatı hakkında ne diyor?

bitcoin (45)

Haftalardır istikrarlı bir şekilde yükselen Bitcoin, bugün 17,000 doları da aştı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para TSİ 15.02’de 17 bin 73 doları gördü. Fiyat, haberin yayına girdiği TSİ 15.13 itibari ile 17 bin 11 dolar.

Bitcoin’de 16 bin dolar seviyelerinin direnç oluşturabileceği öngörülüyordu. Yaklaşık iki haftadır 16 bin dolara yakın seviyelerde seyreden kripto para için sıradaki hedefin 20 bin dolar olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin, 20 bin dolara sağlam adımlarla gidiyor

Bloomberg emtia baş stratejisti Mike McGlone, geçen hafta yaptığı br değerlendirmede Bitcoin’in 20 bin dolar yolunda sağlam adımlarla ilerlediğini söylemişti. McGlone, “Bitcoin 2021 yılında, 2013 ve 2017’de olduğu gibi parabolik bir yükseliş yaşayabilir. Dünyada hiç beklenmedik bir gelişme olmadığı takdirde bu hikayenin gerçekleşmesini bekliyorum. Önümüzdeki potansiyel seviyeler yeni zirvelerdir. Arz-talep konusu, benimsenmenin hızla artması derken, yükseliş için tek gereken şeyin zaman olduğunu düşünüyorum” demişti.

20 bin dolar 6 ay içinde

Bir başka analist, Quantum Economics’ten Jason Deane de McGlone ile aynı düşünüyor. Deane, “20 bin dolar benim görüşüme göre gerçekçi bir rakam ve ben bunun 6 ay içinde olacağına inanıyorum” yorumunu yapıyor.

17 bini aştıktan sonra yeni zirveleri tartışabiliriz

Son olarak İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, dün yaptığı değerlendirmede, “17 binli seviyeler önemli bir seviye. Daha önce 20 bin dolara yakın seviyelerden alım yapanların fiyat tekrar bu noktaya geldiğinde satışlara başlayıp fiyatta baskı yaratacaklarını düşünmüyorum. Bitcoin yatırımcısı böyle bir yatırımcı değil. 17 bini aştıktan sonra yeni zirveleri tartışabiliriz. […] Bitcoin, altının piyasasından çalmaya başladı, başlayacak ve bu daha da hızlanacaktır diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl