Güvenlik cevabını unuttu, 2 milyon dolarlık Bitcoin’e erişemiyor

Bitcoin’lerini kaybedenler arasına bir yenisi daha eklendi. Bir TikTok fenomeni, şimdiki değeri yaklaşık 2 milyon dolar olan 100’den fazla Bitcoin’in özel anahtarını sakladığı Hotmail hesabına erişemediğini söyledi.

‘Conspiracycubed’ adlı kullanıcı, 2005 yılında oluşturduğu Hotmail hesabına, güvenlik sorusunu doğru yanıtlayamaması nedeniyle giriş yapamıyor. Güvenlik sorusu olarak “en yakın arkadaşının ismi” sorulan yatırımcı, bunu hatırlayamıyor.

Talihsiz kullanıcı, “Profil resminde benim yüzüm var. Elimde 12 yıl sonra hala birlikte olduğum kız arkadaşımdan gelen e-postalar var ve bunu kanıt olarak görmüyorlar.” diyerek duruma isyan etti.

TikTok fenomeni, takipçileri arasında Hotmail’e karşı yasal bir dava açabilecek bir avukat olup olmadığını sordu.

Bitcoin tarihine bakıldığında ilk değil

Bitcoin’lerini atan, kaybeden, şifresini unutan, geri alamayan ilk yatırımcı ‘Conspiracycubed’ değil. Onlardan en ünlüsü, kripto para sektöründe herkesin tanıdığı Galler’de yaşayan bilgisayar mühendisi James Howells.

Howells, 2013 yılında hard diskini çöpe atarak 8 bin Bitcoin’ini kaybetmiş ve o zamandan beri kayıp anahtarlarını geri almak için yerel yönetimlerle mücadelesine devam ediyor.

Birçok kez yetkililerden yardım çağrısında bulunan Howells, hard diskin gömülü olduğu çöp sahasının kazılması için defalarca teklif götürmüş ama çöp sahasından sorumlu Newport Belediyesi, genç yatırımcının bu taleplerini yaşanabilecek sağlık ve çevresel sorunları öne sürerek reddetmişti.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl