Bitcoin’den 2 yıl sonra en uzun aylık kapanış serisi: Hedef 100 bin mi?

Bitcoin nisan ayını da yükselişle kapatırken, 4 kez üst üste yukarı ivme yakaladığı aylık bir seri içerisine girdi. Son 10 yılda ise bu tür aylık yükseliş serilerinin yakalandığı yılın ardından en büyük kripto parada ortalama %260'lık bir yükseliş geldiği görülüyor.

Bitcoin 2023’e %80’e yakın bir yükselişle başlarken, nisan ayını da yukarı fiyat hareketiyle kapadı. Bloomberg’de yer alan habere göre ise Bitcoin’in son 10 yılda bu tarz aylık seri yakaladığı dönemlerden bir sene sonra % 260’lık ortalama bir yükseliş yakalanıyor.

En büyük kripto paranın şu anki seviyesinden %260’lık bir yükseliş elde etmesi, BTC’nin 100 bin doların üzerine çıkması anlamına geliyor. Bilindiği üzere Standard Chartered’dan BCA Research’e ve Bloomberg Intelligence’a kadar birçok kurum kısa süre önce 100 bin dolara giden yol ile ilgili çeşitli senaryolar yayımlamışlardı.

“Kripto likiditeyi paratoner gibi çeker”

Bitcoin’in son dönemdeki yükselişleriyle ilgili Bloomberg TV’ye konuşan CMC Invest Singapur’un analisti Christopher Forbes şunları söyledi:

“Kripto paraların en önemli özelliği bir paratoner gibi likiditeyi çekmeler. Son dönemde de likiditenin piyasaya yeniden girdiğini görüyoruz. İlerleyen dönemde yükselişin devam edeceğini düşünüyorum”

Bloomberg’in istihbarat analisti olan Jamie Douglas Coutts da geçtiğimiz günlerde tahvil piyasasının yüzde 1’lik bölümünün Bitcoin’e kayacağını iddia etmişti. Bu durum fiyatın 185 bin dolara ulaşmasını sağlıyor.

Öte yandan dün 29 bin 500 doların üzerine çıkmayı başarın Bitcoin, yeni haftaya ise düşüşler başladı. Yüzde 2’nin üzerinde düşen en büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda ise 28.600 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl