Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin fiyatı, 20 bin doları da geçerek yeni bir rekor kırdı

Bitcoin fiyatı, bugün 20 bin dolar barajını da geçerek 20 bin 800 dolara ulaştı. Fiyattaki bu yükseliş, yatırım şirketi Ruffer'ın açıklamasıyla geldi.

bitcoin

2020 yılı Bitcoin için tarihi bir yıl oldu. Kripto para, Mart ayında küresel piyasalardaki büyük çöküşten sonra giderek değer kazandı ve bugün 20 bin doları da geçerek 20 bin 800 dolara dokundu.

Bitcoin, bu fiyat noktasına, İngiliz yatırım şirketi Ruffer’ın piyasa değeriyle en büyük kripto paraya 744 milyon dolarlık yatırım yaptığını ilan etmesinden sonra ulaştı. Ruffer, Kasım ayında 744 milyon dolar bedelle 45 bin BTC satın aldığını bildirdi. Piyasada genişl yankı uyandıran haber, fiyat için destekleyici oldu ve Bitcoin hızla yukarı yönde ilerledi.

Bitcoin’deki fiyat artışıyla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri 600 milyar dolara ulaştı. Bunun içinde Bitcoin’in payı yüzde 64 veya dolar cinsinden ifade etmek gerekirse 383 milyar dolar.

Bitcoin, 2020 yılında kurumsal şirketler ve geleneksel finans dünyasının saygın isimlerinden büyük destek gördü. MicroStrategy ve Square gibi şirketler, çok ciddi alımlar yaptılar. MicroStrategy, 40 binden fazla BTC satın alırken ödeme devi Square 4 bin 700 BTC’lik bir alım gerçekleştirdi. Öte yandan Paul Tudor Jones’tan Stanley Druckenmiller’a kadar birçok önemli isim de kişisel olarak Bitcoin aldıklarını bildirdiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl