Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Birçok uzmandan ortak görüş: Bitcoin’de 2017 dinamizmi

Sektörün içinden birçok önemli isim, kripto para dünyasının dışından Bitcoin'e 2017'den bu yana görülmemiş bir ilgi olduğunu bildiriyorlar.

Bazı Bitcoin yatırımcıları şu an BTC’nin, önemli bir çıkış yakalamadan önce bir akümülasyon döneminde olduğuna inanıyor ve görünen o ki, kripto para dünyasından olmayan bazı yatırımcılar şu an ‘dijital altın’ı almak için acele ediyor. Uzmanlar, 2017’den bu yana ilk kez Bitcoin’e, kripto para dünyasının dışından gelen ‘organik’ bir ilgi olduğunu belirtiyorlar.

BlockTower Capital’in yöneticilerinden Ari Paul, kripto para dünyasının dışından Bitcoin’e gelen bu ilgiyi yorumladı. Paul, BTC’nin tüm zamanların en yüksek rakamını yakaladığı ve birkaç saat orada kaldığı 20 bin dolarlık seviyenin yaşandığı 2017’den bu yana, kripto para dünyasının ‘amiral gemisi’ne olan organik ilgide ciddi bir artış olduğunun altını çizdi.

Ari Paul, konuyla ilgili olarak “2017’den bu yana kripto para dünyasının dışından BTC’ye pek fazla ilgi olduğunu görmemiştim. Dün ilk kez, yıllardır konuşmadığım 3 eski arkadaşım, Bitcoin aldıklarını söylediler.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’e dönük organik ilgi, Google aramalarına da yansıyor. Türkiye dahil olmak üzere “Bitcoin satın al” aramaları son dönemdeki düşüşte artışa geçti. Ayrıca Türkiye’deki kripto para borsalarıyla birlikte küresel borsalarda da küçük yatırımcılardan gelen BTC talepleri büyüdü.

“Son 2 haftada 1 milyon dolarlık işleme aracılık ettim”

Öte yandan Blockstream CEO’su Adam Back, Ari Paul ile aynı fikirde olduğunu açıkladı. Back son 2 haftada, 1 milyon dolar değerinden fazla Bitcoin alınmasına yardımcı olduğunu söyledi. Ayrıca bu insanların BTC’yi uzun vadeli aldıklarını vurguladı. Back, bu zamana kadar Bitcoin almamış insanların şu an fiyatın düşük olmasından yararlandığını ve Bitcoin’in bu ekonomik karmaşa içinde korele olmayan yapıda bir para olması sebebiyle ilgi gördüğünü belirtti.

Adam Back, “Benzer düşünceler… Geçen 2 haftada insanların 1 milyon dolardan fazla değerde BTC alması için referans oldum ve yardım ettim. Bunlar uzun vadeli, paralarını soğuk cüzdanlarda tutmak isteyen iyi yatırımcılar. Çoğu, daha önce hiç bu dünyaya adım atmamış, ancak fiyatın düşüklüğünden yararlanıp bu karmaşada korele ve uyumlu olmayan bir yatırım varlığı olan BTC’ye ilgi duyan yeni alıcılar.” yorumunu yaptı.

Son olarak milyarder kripto para yatırımcısı ve kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Michael Novogratz, dün CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Daha önce hiç görmediğimiz gerçek büyük yatırımcılardan ‘Bana Bitcoin’i anlat’ çağrıları alıyorum.” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl