Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin dün Ocak 2018’den sonra önemli bir ilki gerçekleştirdi

Bitcoin fiyatı, dün 2018'in Ocak ayından beri ilk defa 13 bin doların üzerinde kapandı.

bitcoin (27)

Bitcoin, yaklaşık iki yıl aradan sonra ilk defa günlük kapanışı 13 bin doların üzerinde yaptı.

CoinDesk analisti Zack Voell’in derlediği verilere göre lider kripto para, günlük kapanışı en son bu seviyenin üzerinde yaptığında tarih 15 Ocak 2018’di. Bu tarih, Bitcoin’in 20 bin dolara giderken ilk kez 13 bin doların üzerine çıktıktan altı hafta sonraya denk geliyor.

Kripto para, 2019 yılında Haziran sonu ve Şubat başlarında kısa bir süre 13 bin doların üzerinde işlem görmüş ancak bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış yapamamıştı.

Bitcoin’in fiyatı son zamanlarda bir dizi olumlu haberle beraber yükseldi. MicroStrategy ve Square gibi önemli şirketler, Bitcoin’i bir rezerv varlık olarak satın alırken bu hafta da ödeme devi PayPal, kripto para alım satım hizmetini duyurdu.

JPMorgan, Bitcoin için iyimser

Dün ise ABD’li bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin’in 2020’deki yükselişinin devam edebileceğini öne sürdü. Banka, Bitcoin’in alternatif bir para olarak diğerlerine göre altınla çok daha iyi mücadele ettiğini, uzun vadede alternatif bir varlık olarak görülmesi durumunda altından Bitcoin’e geçecek küçük bir kitlenin bile fiyatı 2-3 katına çıkaracağını belirtti.

Bitcoin, TSİ 15.40 itibari ile 12 bin 999 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl