Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de 3000 ve 10,000’i öngören Forbes yazarından 2020 tahmini

Forbes yazarı Clem Chambers, Bitcoin'in 2019 yılında ABD-Çin ticaret savaşı ekseninde ilerlediğini ve 2020'de de böyle olacağını düşünüyor.

2018’de Bitcoin’in 3000 dolara vuracağını ve geçtiğimiz Nisan ayında da fiyatın 10,000 dolara ilerleyeceğini doğru bir şekilde öngören İngiliz girişimci, yazar ve gazeteci Clem Chambers, 2020’ye ilişkin görüşlerini paylaştı.

Chambers, Bitcoin’in 2019’da ABD-Çin arasındaki ticaret savaşına göre ilerlediğini ve 2020’de de yörüngesinin buna göre belirleneceğini ileri sürüyor.

“Bir süredir Bitcoin’in fiyatının gösterdiği gibi Çin-ABD ticaret savaşı uzlaşmaya doğru ilerliyor.” diyen Chambers, Bitcoin grafiğinin ticaret savaşının endeksi olarak düşünülebileceğini ifade ediyor.

Chambers’a göre, ABD ve Çin arasında hızlı bir şekilde tam bir anlaşmaya varılırsa Bitcoin 2019’un en düşük seviyesine gerileyecek. Chambers, “Bu durumda 6000 doların hemen üzerinde biraz duraklayabilir, daha sonra fiyat 4000 doları altına düşebilir.” diyor.

“Terslikler Bitcoin’i yükseltir”

Yazar, ticaret savaşında birtakım terslikler olursa Bitcoin’in 9000 doların üzerine doğru tırmanmasını bekliyor. Devamında ise “Eğer Trump gelecek sene kazanırsa Çin hızlı bir anlaşma yapmak isteyecektir. Seçimi kaybedecek gibi görünürse Çin geri çekilecektir ve Trump da Çin’i kampanya taktiği olarak kullanmak için anlaşmaya yanaşmayacaktır. Seçimi kazanacak olan bir demokrat, Trump mirasını rafa kaldırmak ve kendi gündemine devam etmek için Çin ile hızlı bir anlaşma imzalayacaktır, bu nedenle kampanyada zayıf bir Trump, ticaret savaşının alevlenmesine ve Bitcoin’in yükselmesine yol açacak.” ifadelerini kullanıyor.

Chambers’a göre, Trump yükselirse Bitcoin düşecek ve Trump düşerse Bitcoin yükselecek. Diğer tarafta, anlaşma yapılmaz ve Trump son anlarda anketlerde öne geçerse hem Trump hem de Bitcoin yükselecek.

Bitcoin’i 6000 dolar seviyelerinde satın alacağını söyleyen yazar, önceki düşük seviyeler tekrar görülürse daha çok satın alacağını belirtiyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl