Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin fiyatı 21,000 doları da kırdı

Piyasa değeriyle en büyük kripto para, dün 20 bin doları geride bırakmasının ardından bugün ilk saatlerde de 21 bin doları geçti.

Bitcoin fiyatı, her geçen saat rekorlar kırmaya devam ediyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, dün 20 bin doları geride bırakmasının ardından bugün ilk saatlerde de 21 bin doları geçti. Fiyat, TSİ 00.45 sularında 21 bin 167 doları gördü ve haberin yayına girdiği TSİ 00.50’de ise 21,079 dolardan alıcı buluyor.

Bitcoin, yeni rekorlar kırarken finans dünyasının önemli isimlerinden de ilginç açıklamalar geliyor. Son olarak geçtiğimiz saatlerde Bloomberg TV’ye bağlanan büyük yatırım şirketi Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, temel değerlendirmelerinin Bitcoin’in fiyatının 400 bin dolar olması gerektiğini gösterdiğini söylemişti.

Minerd’ın açıklamaları, büyük yankı uyandırdı. Ünlü yatırımcı, bu değere kıtlık ve Bitcoin’in gayri safi yurt içi hasıladaki yüzdesi bakımından altın gibi varlıkların göreceli değeri üzerinden ulaştıklarını belirtti. Minerd, sözlerinin devamında, “Biliyorsunuz Bitcoin’in altına benzer birçok özelliği var. İşlem anlamında da alışılmadık bir değeri var.” şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl