Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Beyaz Saray eski danışmanı Bitcoin’e 25 milyon dolar yatırdı

ABD merkezli küresel yatırım firması Skybridge, kurduğu yeni Bitcoin fonuna 25 milyon dolarılık yatırım yaptı. Açıklama şirketin kurucularından Anthony Scaramucci'den geldi.

trump-danisman

Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal firmalara ABD’nin önemli serbest yatırım fonu şirketlerinden biri olan Skybridge de katıldı. Konuyla ilgili açıklamayı CNBC’ye röportaj Anthony Scaramucci yaptı.

Scaramucci, yeni Bitcoin fonuna 25 milyon dolarlık yaptıklarını ve yeni yatırımcıların da 4 Ocak 2021’den itibaren yatırıma başlayabileceklerini belirtti. Yaptıkları yatırımda Fidelity ile birlikte çalıştıklarını da belirten başarılı iş insanı, Fidelity Dijital Varlıklar’ın BTC’lerin saklanmasından sorumlu olduğu bilgisini de verdi.

Oluşturdukları yeni Bitcoin fonunun yapısında, yatırımcılara Bitcoin’in net varlık değerini sunduklarını belirten Scaramucci, böylece Grayscale Bitcoin Trust’ında bulunan prim fiyatlarının da önüne geçtiklerini söyledi:

“Bu şekilde Bitcoin’de demokrasi sağlamış oluyoruz. 10 yıl önce serbest yatırım fonu endüstrisinde yaptığımız gibi…”

Bitcoin full node’u da çalıştırıyorlar

SkyBridge olarak tam Bitcoin ağ düğümü çalıştırdıklarını da açıklayan Scaramucci, şu anda 1 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı olan MicroStrategy’nin, bir Bitcoin fonu oluşturmasında kendisine ilham verdiğini ve son aylarda şirket CEO’su Michale Saylor’la da yakın ve samimi bir diyalog kurduklarını da söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl