Okcoin CEO’su, Bitcoin’de yükseliş getirecek 3 neden sıraladı

En eski kripto para borsalarından Okcoin’in CEO’su Hong Fang, Kitco News’e verdiği röportajda, yükseliş eğilimli bir Bitcoin hareketi için nelere bakılması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundu.

“Üç katalizör Bitcoin’i harekete geçirebilir”

Goldman Sachs gibi Wall Street önemli kurumlarında geleneksel finans geçmişi de olan Fang, güçlü parasal sistemlere duyulan ihtiyacın Bitcoin ve kripto endüstrisini yönlendireceğini düşünüyor. Fang, Bitcoin’i harekete geçireceğini düşündüğü üç katalizörü ise şöyle sıraladı:

  • Mevcut merkezi para sistemlerinin başarısızlıkları ve eksiklikleri, yükselişleri teşvik edebilir. El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi birkaç ülke parasal sistemlerini Bitcoin ile test ediyor. Bunlara daha fazla ülke katılacak.
  • Bitcoin’in bir halving döngüsü var. Geçmiş kripto döngülerinin Bitcoin döngüsüyle çakışması bir tesadüf mü bilmiyorum fakat bu da bir başka katalizör olabilir.
  • Bir diğer potansiyel katalizör ise ayı piyasasında oluşturulan projeler. Geçtiğimiz boğa piyasasının bir başka nedeni de bana göre birçok geliştiricinin son ayı piyasasında yaptıklarıydı. Bu nedenle, şu anda geliştirilen tüm projelerin, müşteriler tarafından biraz daha fark edildiklerinde bir başka boğa piyasasını tetikleme potansiyeli taşıdıklarını düşünüyorum.

“Bitcoin’in temel değer önerisi hiç değişmedi”

Son olarak “Bitcoin’e daima uzun vadede inanan biri oldum. Bitcoin’in temel değer önerisi hiçbir zaman değişmedi. Bitcoin, kimse tarafından kontrol edilmeyen tek merkeziyetsiz paradır.” diyen Fang, FTX’te yaşananların kriptonun ve merkeziyetsiz ağın başarısızlığı olmadığını, merkezileşmiş bir yapının başarısızlığı olduğunu vurguladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl