Bitcoin 30 bini aştı, MicroStrategy 10 ay sonra kâra geçti

Bitcoin'in dün sert bir yükselişle 30 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması kripto para yatırımcılarını mutlu ederken, yüzü gülen isimlerden biri de, mart ve nisan aylarında 7500 adetten fazla Bitcoin alan Michael Saylor'dı.

michael saylor

Bitcoin’in 30 bin doların üzerine çıkması, dünyanın en büyük Bitcoin yatırımı olan şirketi konumundaki MicroStrategy’yi de bu anlamda uzun süre sonra ilk kez kâra geçirdi. Bitcoin alım ortalamasını mart ve nisan aylarında düşüren MicroStrategy’nin ortalaması 29.803 dolar olurken, şirketin yatırımı da “yeşil”e döndü.

Yazılım şirketinin bu anlamda zarara geçtiği ilk dönem geçtiğimiz senenin haziran ayıydı. Bitcoin özellikle mayıs ayında yaşanan Terra LUNA çöküşünün ardından sert düşüşler yaşamış, Tesla’nın da BTC satmasıyla ve 3AC, Celsius gibi şirketlerin iflasıyla beraber, haziran ayında 17 bin dolara kadar inmişti.

O dönemden bu yana hiçbir şekilde 30 bin dolar seviyesine ulaşamayan en büyük kripto para, 10 ay sonra ilk kez dün akşam bu seviyeye gelmişti.

Hisseler Bitcoin’i geçti!

Öte yandan şirketin hisselerinde de göz görülür artışlar yaşanıyor. Elinde yaklaşık 140 bin adet BTC bulunan şirketin hisseleri de uzun süredir Bitcoin fiyatıyla korele olmuştu. MicroStrategy hisseleri dünü %8’lik yükselişle kapadı ve hisse başına 312 dolar fiyatlanma görüldü. Yazılım firmasının hisseleri sene başından bu yana %115’lik yükseliş kaydetti. Böylece şirket hisselerinin yükselişi, aynı dönemde %82’lik artış yaşayan Bitcoin’i de geçmiş oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl