Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

35 milyar doları yöneten şirket Bitcoin için harekete geçti

Yönetimi altında 35 milyar dolarlık varlık bulunan Mariner Wealth Advisors, müşterileri adına Bitcoin alabilmek için harekete geçti.

Toplamda 35 milyar dolarlık varlığa danışmanlık veren Mariner Wealth Advisors adlı şirket, kripto para odaklı yatırım firması Eaglebrook’la iş birliğine giderek, müşterilerinin Bitcoin erişimine olanak sağlama kararı aldı.

Konuyla ilgili olarak Eaglebrook, Mariner Wealth’in, danışmanların en büyük kripto parayı portföylerine katmak isteyen müşterileri adına Bitcoin alabilmesi için şirketin Bitcoin SMA (ayrı yönetilen hesaplar) ürününden yararlanacağını belirtti.

“Daha büyük talep bekliyoruz”

Eaglebrook Advisors CEO’su Christopher King, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Mariner Wealth Advisors gibi firmaların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan benzersiz yatırım çözümümüz sayesinde danışmanlar Bitcoin’i müşterileri adına alabilecekler. Açıkçası kripto para benimsenmesinin artmasını, olgunlaşmasını ve daha büyük talep almasını bekliyoruz”

Bitcoin fiyatının son dönemde yükselmesiyle hem yatırım firmaları hem de efsane serbest yatırım fonu yöneticisi Stanley Druckenmiller ve tecrübeli yatırımcı Bill Miller gibi isimler de bu trene binmeye başladıklarını açıklamışlardı.

7.7 milyar dolar değerinde varlık yöneten SkyBridge Capital şirketi de, yeni yayınlanan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgesine göre; dijital varlıklara ulaşılmasını sağlayan fonlara yatırım yapacak:

“Yatırım Fonları, piyasa değeri veya teknolojik özellikler anlamında hiçbir kısıtlama olmaksızın hem altcoin’ler olarak bilinen birçok varlığa hem de geçmişte dolandırıcılıkların yaşandığı bilinen ICO’lara yatırım yapabilirler”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl