Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Büyük varlık yöneticisi, 400 bin dolarlık Bitcoin tahmininin arkasında duruyor

Yatırım bankacılığı ve varlık yönetim şirketi Guggenheim Partners’ın Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, yılbaşı öncesinde Bitcoin için yaptığı 400 bin dolarlık tahminin arkasında durduğunu söyledi.

Bloomberg’in Piyasalar ve Finans programına katılan Minderd, Bitcoin’in spekülatif bir çılgınlığa doğru ilerlediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda çok ciddi ve ani gelişen bir küçük yatırımcı ilgisini görüyoruz. Spekülatif bir çılgınlığa doğru ilerliyoruz. Belki de masadan biraz para alıp Bitcoin’e yatırmanın zamanı gelmiştir”

Yönetimi altında 295 milyar doların üzerinde varlık bulunan Guggenheim Partners’ın kurucu ortaklarından olan Minerd, şirketin yatırım stratejilerini yönetmenin yanında çeşitli menkul kıymetlere yatırım yapan müşteri hesaplarından da sorumlu kişi konumunda bulunuyor.

“Altın çağda olabiliriz”

Bitcoin konusunda geçmişte sağduyulu yorumlar yapmaya çalışan Minerd, pandemi sonrasında piyasaların hızlı ve sağlam şekilde büyüyeceğini belirtiyor. Pandemiyi 1918’deki İspanyol gribine de benzeten Minerd, o dönem yapılan araştırmaların, yüksek ölüm oranlarından ötürü devletlerin GSYİH’sinde yüzde 6’lık negatif bir etki ve tüketimde de azalma olduğunu göstermesine rağmen, sonraki yıllarda yaşanan pozitif etkilere dayanarak, “Altın çağda olabiliriz” yorumunu yapıyor.

Minerd İspanyol gribinin altın fiyatlarında herhangi bir etkisi olmadığını, şu andaki pandeminin de yine aynı durumda olduğunu söyledi:

“400 bin dolarlık fiyat öngörüsünde bulunmamın sebebi dünyadaki altın arzının azlığıydı. Kriptoya baktığınız zaman, altından çok daha çekici olduğunu görüyorsunuz”

Son dönemde 40 bin dolar seviyesine dayanan ama yaklaşık 1 haftadır da bir düşüş eğiliminde olan Bitcoin konusunda, son aylarda büyük alımlar yapan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci hala ‘bağlılık’ tweet’leri atıyorlar.

Bilindiği üzere Morgan Stanley, MicroStrategy’den önemli bir oranda hisse alırken, Skybridge’in Bitcoin Fonu’nda da talep patlaması yaşanmıştı. Tüm bu gelişmeler ise hem kurumsal hem de perakende ilginin hangi boyutlarda olduğunu aslında çok net şekilde gösteriyor.

Guggenheim’ın Bitcoin’e yatırım yapıp yapmadığı sorusunu da cevaplayan Minerd şu ifadeleri kullandı:

“Bazı özel fonlarımız zaten önceden alım yapmışlardı. Sonunda 400 bin dolar olacağı konusuna gerçekten inanıyorsanız, yüzde 2’lik portföyünüz yüzde 20 olacaktır. Dolayısıyla masadan biraz hatta fazlaca para alıp, 400 bin olma ihtimaline karşı Bitcoin’e yatırma zamanı geldi diye düşünüyorum.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Can Cevapla

    ZİYAAAAAAAAAAAA