Bitcoin kullanımı, Ekvador hükümetinin yasağına rağmen sürüyor

Bitcoin, hükümetin tüm engellemelerine rağmen Ekvador’da kullanılmaya devam ediyor. Ekvador hükümeti, kendi dijital para birimlerini çıkarmadan önce, Bitcoin de dahil olmak üzere diğer tüm dijital para birimlerini 2014 yılının Temmuz ayında yasaklamıştı. Bu yasağa karşın Bitcoin kullanımı kısıtlanamadı. Bitcoin’i yasaklama girişimleri çare olmuyor Kişilerin Localbitcoins.com aracılığıyla Bitcoin alıp sattığı kaydedildi. Hükümetin yasaaklama girişimleri bir yana, Ekvador Bitcoin topluluğu, 22 Mayıs’ta Bitcoin Pizza Günü’nü kutlamak için bile toplandı. Hükümet, Bitcoin ve diğer para birimlerinin yasaklanmasının ardından Dinero Electronico adlı kendi dijital...

Bitcoin, hükümetin tüm engellemelerine rağmen Ekvador’da kullanılmaya devam ediyor.

Ekvador hükümeti, kendi dijital para birimlerini çıkarmadan önce, Bitcoin de dahil olmak üzere diğer tüm dijital para birimlerini 2014 yılının Temmuz ayında yasaklamıştı. Bu yasağa karşın Bitcoin kullanımı kısıtlanamadı.

Bitcoin’i yasaklama girişimleri çare olmuyor

Kişilerin Localbitcoins.com aracılığıyla Bitcoin alıp sattığı kaydedildi. Hükümetin yasaaklama girişimleri bir yana, Ekvador Bitcoin topluluğu, 22 Mayıs’ta Bitcoin Pizza Günü’nü kutlamak için bile toplandı.

Hükümet, Bitcoin ve diğer para birimlerinin yasaklanmasının ardından Dinero Electronico adlı kendi dijital para birimlerini piyasaya sürmüştü.

Rusya yasallaştırıyor

Öte yandan Ekvador, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini yasaklarken Japonya ve Rusya gibi ülkeler ise bu para birimlerini yasalaştırmak için çaba sarf ediyor. Japonya’da bir ödeme yöntemi olarak kabul edilen Bitcoin için Rusya da çalışmalara başladı. Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberlerde Rusya’da Bitcoin’le rekabet etmeye kalkışmanın sonuç getirmeyeceği görüşünün hakim olduğu ifade edilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl