Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, Afrika’da da hızla yayılıyor

Kripto para birimleri, Afrika’da kademeli olarak keşfediliyor. Güney Afrika, Gana, Kenya, Botsvana, Zimbabve ve Nijerya gibi ülkelerde ağırlıklı olarak Bitcoin olmak üzere kök salan kripto para birimleri var. Bu ülkeler, kripto alanında değişiklikler ve yeni teşebbüsler kurdu ve işletmeler, sınır ötesi ticaretin geliştirilmesinde kripto para birimlerinin önemini kabul ediyor. Bitcoin kabul eden 100’den fazla işletme var Güney Afrika’da Bitcoin’i kabul eden 100’den fazla işletme bulunuyor. Kripto para birimlerinin Afrika’da da yayılım göstermesinde kuşkusuz telekomünikasyonun kıtada serbestleştirilmesinin internet erişilebiliriğini önemli ölçüde...

Kripto para birimleri, Afrika’da kademeli olarak keşfediliyor. Güney Afrika, Gana, Kenya, Botsvana, Zimbabve ve Nijerya gibi ülkelerde ağırlıklı olarak Bitcoin olmak üzere kök salan kripto para birimleri var.

Bu ülkeler, kripto alanında değişiklikler ve yeni teşebbüsler kurdu ve işletmeler, sınır ötesi ticaretin geliştirilmesinde kripto para birimlerinin önemini kabul ediyor.

Bitcoin kabul eden 100’den fazla işletme var

Güney Afrika’da Bitcoin’i kabul eden 100’den fazla işletme bulunuyor. Kripto para birimlerinin Afrika’da da yayılım göstermesinde kuşkusuz telekomünikasyonun kıtada serbestleştirilmesinin internet erişilebiliriğini önemli ölçüde arttırması da etkili.

Kripto para birimleri, uzun vadede ekonomik kalkınmaya katkı sağlayabilir

GSMA’dan alınan rakamlara göre, Afrika’daki nüfusun yarısı mobil telefon abonesi. Ayrıca istatistikler iki yıldır kıtadaki akıllı telefon kullanımının iki katına çıktığını gösteriyor. Gelişimini sürdüren bir pazar olan Afrika’da kripto para birimlerinin uzun vadede ekonomik kalkınma çemberi yaratacağı öngörülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl