Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avustralya, Bitcoin’i resmen para olarak tanıdı ve vergiden muaf tuttu

Avustralya hükümeti, Bitcoin’i para olarak tanıdı. Bitcoin, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Avustralya’da para olarak değerlendirilecek ve mal-hizmet vergisinden muaf tutulacak. Bitcoin tüccarları ve yatırımcıları, Bitcoin almak veya satmaktan dolayı vergilendirilmeyecek. Avustralya hükümeti, konuyla ilgili açıklamasında şunlara yer verdi: “Hükümet, yenilikçi dijital para ticaret işletmelerinin Avustralya‘da faaliyet göstermesini kolaylaştıracaktır. 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren dijital para alımları artık vergilendirmeye tabi olmayacak ve dijital para birimlerinin kullanılmasına izin verilecek.” Avustralya’da Bitcoin ve kripto para piyasası hızlı bir büyüme sürecine girecek Geçtiğimiz...

Avustralya hükümeti, Bitcoin’i para olarak tanıdı. Bitcoin, 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Avustralya’da para olarak değerlendirilecek ve mal-hizmet vergisinden muaf tutulacak.

Bitcoin tüccarları ve yatırımcıları, Bitcoin almak veya satmaktan dolayı vergilendirilmeyecek.

Avustralya hükümeti, konuyla ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:

“Hükümet, yenilikçi dijital para ticaret işletmelerinin Avustralya‘da faaliyet göstermesini kolaylaştıracaktır. 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren dijital para alımları artık vergilendirmeye tabi olmayacak ve dijital para birimlerinin kullanılmasına izin verilecek.”

Avustralya’da Bitcoin ve kripto para piyasası hızlı bir büyüme sürecine girecek

Geçtiğimiz iki yıl içinde Avustralya kripto para piyasası, küresel kripto para piyasasındaki payın yarısından fazlasını kontrol eden Güney Kore, Japonya ve Çin gibi büyüyen pazarların gerisinde kaldı.

Hükümetin bu kararı sonrası Avustralya kripto para piyasasının işlem hacmi açısından hızlı bir büyüme sürecine girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Son olarak Avustralya hükümeti, Avustralya’nın fintech’te dünya lideri konuma getirmeyi amaçladıklarını bilrdirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl