Japon havayolu şirketi Peach, havaalanlarına Bitcoin ATM’si kuruyor

Japonya’nın Peach adlı havayolu şirketi, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul edeceğini duyurmuş ve bu alanda bir ilke imza atmıştı. Şimdi, aynı havayolu şirketi, uluslararası havaalanlarına BTC ATM’leri kurmayı planladıklarını açıkladı. Bitcoin ile nakitsiz seyahat Şirketin amacının müşterilerini havalimanlarında para birimlerini değiştirirken oluşan ekstra harcamalardan korumak olduğu belirtildi. Peach’in CEO’su Shinichi Inoue, konuyla ilgili, “Kendimi tamamen insanların cüzdansız bir şekilde seyahat etmelerine adayacağım.” dedi. Peach’in BITPoint ile birlikte yaptığı anlaşmanın ardından BTC, havalimanlarının hediye pazarı, restoran ve konaklama gibi imkanlarından...

Japonya’nın Peach adlı havayolu şirketi, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul edeceğini duyurmuş ve bu alanda bir ilke imza atmıştı. Şimdi, aynı havayolu şirketi, uluslararası havaalanlarına BTC ATM’leri kurmayı planladıklarını açıkladı.

Bitcoin ile nakitsiz seyahat

Şirketin amacının müşterilerini havalimanlarında para birimlerini değiştirirken oluşan ekstra harcamalardan korumak olduğu belirtildi.

Peach’in CEO’su Shinichi Inoue, konuyla ilgili, “Kendimi tamamen insanların cüzdansız bir şekilde seyahat etmelerine adayacağım.” dedi.

Peach’in BITPoint ile birlikte yaptığı anlaşmanın ardından BTC, havalimanlarının hediye pazarı, restoran ve konaklama gibi imkanlarından yararlanmak için kullanılabilecek.

Şu anda Japonya‘da BTC varlığı, tartışmasız dünyadaki herhangi bir yerden farklı. Hükümetin yasal bir para olarak tanımasının ardından BTC, bu ülkede hızlı bir şekilde yayılıyor ve şirketler tarafından ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl