Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ekonomi profesörü: Bitcoin, milyonerler yaratmayı sürdürecek

New York’ta bulunan LIU Post Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümü profesörlüğü yapan, Forbes ile New York Times gibi dünyanın sayılı dergi ve gazetelerine de katkıda bulunan Panos Mourdoukoutas’ın yazdığı bir yazıya göre, Bitcoin, birçok insanı daha milyoner hale getirmeyi sürdürecek. Bitcoin, bu ay tarihi bir zirveye ulaşarak 3000$ ile kendi rekorunu kırmıştı. Milyarder iş adamı Mark Cuban, Bitcoin’in son fiyatını bir balon olarak nitelemişti. Ancak bunun geçerli olduğu pek söylenemez. Çünkü Bitcoin, son zamanlarda 2831$ üzerinde duran ve sürekli yükseliş eğilimi gösteren...

New York’ta bulunan LIU Post Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümü profesörlüğü yapan, Forbes ile New York Times gibi dünyanın sayılı dergi ve gazetelerine de katkıda bulunan Panos Mourdoukoutas’ın yazdığı bir yazıya göre, Bitcoin, birçok insanı daha milyoner hale getirmeyi sürdürecek.

Bitcoin, bu ay tarihi bir zirveye ulaşarak 3000$ ile kendi rekorunu kırmıştı. Milyarder iş adamı Mark Cuban, Bitcoin’in son fiyatını bir balon olarak nitelemişti. Ancak bunun geçerli olduğu pek söylenemez. Çünkü Bitcoin, son zamanlarda 2831$ üzerinde duran ve sürekli yükseliş eğilimi gösteren bir trende sahip.

‘Milyonerler yaratarak yeni zirvelere ulaşacak’

Mourdoukoutas da Cuban’ınki ile benzer bir görüş paylaştı ancak Bitcoin’in balon olduğu iddiasında bulunmadı. Mourdoukoutas, bu dijital para biriminin birçok “bir gecede milyoner” yarattığını da sözlerine ekledi. Profesör, Bitcoin’in “yeryüzüne geri dönmeden önce” milyonerler yaratarak yeni zirvelere ulaşacağını ifade etti.

‘Ultra düşük faiz oranları, kritpo para birimlerini cazip kılıyor’

Mourdoukoutas’a göre, kripto para birimlerine giderek artan şekilde yatırım yapılmasının ve onu cazip kılan nedenlerinden biri ultra düşük faiz oranları. Bunun yanı sıra hükümet politikalarına güvensizlik, daha fazla insanı Bitcoin’e yönlendiriyor.

Mourdoukoutas, BTC’yi altın gibi klasik yatırım araçlarına kıyasla daha iyi bir alternatif haline getiren bazı avantajların bulunduğunu da yazdı. BTC’nin altına göre daha uygun bir ödeme ortamı olduğunu ifade eden Profesör, milenyum kuşağının BTC’yi, “baby-boomer nesli”ne nazaran daha iyi anladıkları için kripto para birimlerinin en büyük destekçilerinden biri olduğunu da belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl