Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Avrupa bankaları alarm sinyalleri gönderirken Bitcoin’de dev bir artış dalgası gelebilir

Yunanistan ve Kıbrıs’tan sonra İtalya yarımadası da endişe verici sinyaller gönderirken yeni Avrupa bankacılık kurallarının devlet etkisini kısıtlaması muhtemel. 25 Haziran 2017’de iki orta ölçekli İtalyan bankası Banco Popolare di Vicenza ve Veneto Banca iflas etti. Bankaları kurtarabilmek için piyasada hiçbir yatırımcı bulunamadı. Bankacılık sistemlerine güvensizlik Bitcoin’e yönlendiriyor Bu gibi durumlar, Avrupa’daki yatırımcıların bankacılık sisteminin güvenliğini sorgulamasına neden oluyor. Yatırımcılar, güvenli limanlara ve likiditeye erişmeye çalıştıklarından 2013 yılında Bitcoin fiyatında belirgin bir artış yaşanmıştı. Portekiz ve İspanya’da da çeşitli bankaların...

Yunanistan ve Kıbrıs’tan sonra İtalya yarımadası da endişe verici sinyaller gönderirken yeni Avrupa bankacılık kurallarının devlet etkisini kısıtlaması muhtemel.

25 Haziran 2017’de iki orta ölçekli İtalyan bankası Banco Popolare di Vicenza ve Veneto Banca iflas etti. Bankaları kurtarabilmek için piyasada hiçbir yatırımcı bulunamadı.

Bankacılık sistemlerine güvensizlik Bitcoin’e yönlendiriyor

Bu gibi durumlar, Avrupa’daki yatırımcıların bankacılık sisteminin güvenliğini sorgulamasına neden oluyor. Yatırımcılar, güvenli limanlara ve likiditeye erişmeye çalıştıklarından 2013 yılında Bitcoin fiyatında belirgin bir artış yaşanmıştı.

Portekiz ve İspanya’da da çeşitli bankaların kurtarılması için hükümetler tarafından çeşitli planlar hazırlanıyor. Bu planlar içerisinde bankaların kurtarılması amacıyla her bir banka 4-5 milyar Dolar’ları bulan devlet desteğinden söz ediliyor.

Avrupa’da giderek derinleşen mali problemlerin ardından birbiri ardına iflas bayrağı çeken bankalara ve bankacılık sistemlerine olan güvenin sarılmasının Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine yapacağı etkiyi görmek ilginç olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl