Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

5 analist, 7300’ün altına sarkan Bitcoin için ne diyor?

Bitcoin, 7300 doların altına sarkarken Forbes'a konuşan analistler, genel olarak kısa vadede karamsar bir tablo çizdiler.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Blockchain konusundaki destekleyici açıklamalarının Bitcoin üzerindeki etkisi artık tamamen tükendi. Kasım ayı boyunca düşen kripto para, Aralık ayında da kötü performansını sürdürüyor.

Forbes’a konuşan varlık yöneticisi Arca’nın yatırım direktörü Jeff Dorman, “Bitcoin’in fiyatı hareketi, yazdan bu yana gelişen mevzuların bir devamı. Hacimler çok düşük, Ekosisteme yeni para girmiyor.” dedi.

Dijital analiz platformu TheTIE.io’nun kurucu ortağı Joshua Frank’e göre, aylardır Bitcoin’de karamsar hava baskın. Frank, “Günlük duyarlılık skoru, Kasım ayının ilk haftasından üçüncü haftasına kadar çok düşük kaldı. Duyarlılık, 23 Kasım’da toparlanmaya başladı ve yukarı yönlü ılımlı bir fiyat hareketi gördüğümüz 28 Kasım’da doruğa ulaştı.” ifadelerini kullandı.

Aşağıdaki grafik, Bitcoin’in fiyatı ve duyarlılığındaki değişimleri gösteriyor:

Frank, sözlerinin devamında “Twitter’da Bitcoin’le ilgili tweet’ler, Temmuz ayından bu yana çarpıcı bir biçimde düştü.” dedi.

Aşağıdaki grafikte de Bitcoin’in fiyatı ile Twitter etkinliği arasındaki ilişkiyi gösteriyor:

Öte yandan Quantum Economics bülteninin kurucusu Mati Greenspan ise “Bitcoin, Haziran ayındaki zirveden bu yana alçalan bir kanal içinde. Şi Cinping’in açıklamaları fiyatı çok hızlı bir şekilde kanalın tepesine çıkardı fakat piyasa güçleri sonunda onu geri çekti.” ifadelerini kullandı.

Greenspan’ın belirttiği alçalan kanal, aşağıdaki grafikte gösteriliyor:

Digital Capital Management genel müdürü Tim Enneking ise “BTC, lower high ve lower low’larla birlikte Haziran ayından beri alçalan bir kanalın içinde işlem görüyor. Toparlanma için birçok girişimde bulunuldu fakat her biri bir öncekinden daha hareketsiz oldu.” yorumunu yaptı.

Son olarak kripto para serbest yatırım fonu yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, en büyük kripto paranın iyi bir yükselişten önce daha fazla düşebileceği uyarısını yaptı. DiPasquale, “Azalan hacimler ve olumsuz piyasa duyarlılığı ile Bitcoin’in yatay seyretmesi ve hatta büyük bir toparlanma girişimi öncesinde 6000 dolar seviyelerine düşmesi muhtemel. Hacimler, katılımcıların kenarda olduklarını ve fiyatın kısa vadede kesin bir yön almasını beklemediklerini gösteriyor.” dedi.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl