Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2010’da 20 bin Bitcoin alan mühendis, mesleğini bıraktı ve dünyayı dolaşıyor

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin son zamanlardaki aşırı yükselişi, çok sayıda milyonerin ortaya çıkmasını sağladı. Dünyanın en saygın iş ve ekonomi dergilerinden biri olan Forbes, Bitcoin’e yatırım yapan ve Bitcoin sayesinde milyoner olan biriyle yapılan bir röportaj yayınladı. Forbes’dan Jordan Bishop’un gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin milyoneri, kimliğinin gizli kalmasını istedi. Bu nedenle kendisinden “Smith” takma adıyla behsedilecek. Bishop’un görüştüğü kişi, Silikon Vadisi’nde çalışmış eski bir yazılım mühendisi. 2008’de üniversiteyi bitiren mühendis, vadide bulunan büyük bir teknoloji şirketinde çalışıyordu. İyi...

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin son zamanlardaki aşırı yükselişi, çok sayıda milyonerin ortaya çıkmasını sağladı.

Dünyanın en saygın iş ve ekonomi dergilerinden biri olan Forbes, Bitcoin’e yatırım yapan ve Bitcoin sayesinde milyoner olan biriyle yapılan bir röportaj yayınladı.

Forbes’dan Jordan Bishop’un gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin milyoneri, kimliğinin gizli kalmasını istedi. Bu nedenle kendisinden “Smith” takma adıyla behsedilecek.

Bishop’un görüştüğü kişi, Silikon Vadisi’nde çalışmış eski bir yazılım mühendisi. 2008’de üniversiteyi bitiren mühendis, vadide bulunan büyük bir teknoloji şirketinde çalışıyordu. İyi bir çalışan olduğu biliniyordu ve birçok arkadaşıyla da yakındı. Smith, yakın arkadaşlarından Bitcoin’in 0.008$’dan 0.08$’a tam 10 kat arttığını duydu.

“Bu fiyat artışı gerçekten dikkatimi çekti ancak yine de yatırım yapmadan önce birkaç ay bekledim ve izledim. Öncelikle Bitcoin’in teknolojisi konusunda daha fazla bilgi edinmek istedim.” diyor. 2010 yılında yatırım yapmaya karar verdiğini belirten Smith, 3000$’la 0.15$’dan 20.000 adet Bitcoin alıyor.

Yatırımını bozmadan 3 yıl boyunca, 2013’e kadar elinde tutan mühendis, her geçen gün yüzde 10 artmaya başladığını ve bu kadar çabuk artmasına inanamadığını söylüyor.

Mesleğini bıraktı, dünyayı dolaşıyor

Fiyat 350$’a yükseldiğinde 2000’ini sattı. Günler sonra da 800$’a yükseldiğinde 2000 adet daha sattı. Bunun ardından mesleğinden vazgeçen mühendis, ertesi hafta bir dünya turuna çıktığını ifade ediyor. Dünyayı dolaşıyor, birinci sınıf koltuklarda uçuyor ve yalnızca beş yıldızlı otellerde kalıyor.

Mühendis, iddialarını kanıtlamasını isteyen Forbes muhabirine Iphone’daki BTC cüzdanını gösteriyor. Smith’in Bitcoin cüzdanında bugün bile 2.6 milyon Dolar değerinde 1000 BTC bulunuyor.

Smith, aynı zamanda BTC’den bugüne kadar 25 milyon Dolar’lik bir kazanç elde ettiğini belirtiyor.

Kalan 1000 Bitcoin’i, fiyat 150.000$’a çıktığında satacak

Cüzdanında duran ve hala satmadığı 1000 Bitcoin’i ise fiyat 150 bin Dolar’a ulaştığında satacağını söylüyor:

“Gerçekten fiyatın oraya gideceğini düşünüyorum ve buna güveniyorum ancak hükümetlerin ve şirketlerin birçoğunun da bu işin içerisine girmesi gerek. Dünyada spekülasyon artık o kadar kolay yapılamayacak.”

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl