Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

10.000$’a giden yol: Bitcoin, 3000$’ı nasıl geçti ve gelecekte neler bekliyor?

Bitcoin fiyatı 3000$’ı da aşarak yukarı doğru hareket etmeye devam etti. Bu, çatallanma korkuları eşliğinde Bitcoin Cash’in ortaya çıkmasından yalnızca birkaç gün sonra gerçekleşti. Bitcoin, ilk ve daima önde gelen kripto para birimi. Bir Blockchain şirketi olan Cashaa-Auxesis Group’un kurucusu Kumar Gaurav’a göre, diğer kripto para birimlerine kıyasla olgunlaşma için en uzun zamana sahipti. Bu başarı, son yıllardaki sürekli büyümenin yanında krizlerden sonraki toparlanma hızında da açıkça görülebilir. Çatal, Bitcoin lehine sonuçlandı. Yatırımcılar, Bitcoin Cash‘i elden çıkarırken daha fazla Bitcoin...

Bitcoin fiyatı 3000$’ı da aşarak yukarı doğru hareket etmeye devam etti. Bu, çatallanma korkuları eşliğinde Bitcoin Cash’in ortaya çıkmasından yalnızca birkaç gün sonra gerçekleşti.

Bitcoin, ilk ve daima önde gelen kripto para birimi. Bir Blockchain şirketi olan Cashaa-Auxesis Group’un kurucusu Kumar Gaurav’a göre, diğer kripto para birimlerine kıyasla olgunlaşma için en uzun zamana sahipti.

Bu başarı, son yıllardaki sürekli büyümenin yanında krizlerden sonraki toparlanma hızında da açıkça görülebilir. Çatal, Bitcoin lehine sonuçlandı. Yatırımcılar, Bitcoin Cash‘i elden çıkarırken daha fazla Bitcoin ve altcoin satın aldı. Hemen hemen tüm ilk 100 kripto para birimi büyük oranda arttı.

Gaurav’ın Bitcoin‘e pozitif bakmasını sağlayan nedenler arasında daha fazla yatırımcı çekmesi ve özellikle daha fazla kurumsal paranın sisteme girmesi yer alıyor.

Cointelegraph’a konuşan Gaurav, şunları söyledi:

“Bitcoin’in popülerleşmesini sağlayan siyasi nedenler her zamankinden daha güçlü olmakla birlikte artan bir yasal kabul, artan bir medya dikkati ve artan bir kullanılabilirlik var.”

‘Bitcoin 3 yıl içerisinde 10.000$ olacak’

Gaurav ayrıca, Bitcoin fiyatının gelecekteki 3 yıl içerisinde 10.000$ seviyesine ulaşacağını, hatta geçeceğini ifade etti.

‘Kimse tarafından kontrol edilmedi’

Bitcoin’e güçlü bir şekilde inanan bir diğer kişi, BnkToTheFuture.com’un CEO’su Simon Dixon, Bitcoin’in dünyada kimsenin kontrolünde olmadığı, dünyanın en büyük bilgisayar ağı tarafından güvence altına alınan ve sağlam bir para politikası olan tek kripto para birimi olduğunu vurguluyor.

Dixon, Bitcoin’in son zamanlarda ölçeklendirmeyle ilgili birçok zorlukla karşılaştığını belirterek gelecekte de kesinlikle başka zorluklarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

‘Bitcoin için artan bir talep var’

Dixon, Bitcoin’in kimsenin kontrolünde olmadığını kanıtladığı için 3000$ seviyesini geçtiğini ifade etti. Dixon ayrıca, hükümetlerin ve merkez bankalarının Bitcoin’le rekabet edebilmek için alternatiflerini yaratacaklarını, yarattıkları bu para birimlerini kontrol edecek, merkezileştirecek ve geleneksel parayla benzer bir politika izleyerek Bitcoin’e daha fazla değer verilmesine neden olacaklarını söyledi.

‘Ufukta 3700$ görünüyor’

Netcoins’in CEO’su Michael Vogel, Bitcoin’in gelişimini internetin ilk yıllarındaki gelişime benzetiyor. Vogel, internetin kendisinin bile çevirmeli internetlerden başlayarak çeşitli ölçeklendirme zorlukları içerisine girdiğini belirtiyor.

Bitcoin’in yakın zamandaki olası değeriyle ilgili bir de tahminde bulunan Vogel, şöyle dedi:

“Bitcoin iç savaşının bitmesiyle sanırım Temmuz ayında elindeki Bitcoin’leri satarak piyasadan çıkan ve şimdi ise hızlı bir şekilde geri dönen yatırımcılar görüyoruz. Goldman Sachs, Bitcoin’in 3700$’a yöneleceği öngörüsünde bulundu ve öyle görünüyor ki o yoldayız.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl