Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

‘Bitcoin fiyatı, 2021 yılına kadar 100.000$’ı aşabilir’

Harvard Üniversitesi‘nden bir akademisyen, Bitcoin’in Moore Kanunu’nu takip eden ilk dijital para birimi olduğunu ve Şubat 2021 tarihine kadar 100.00$’ı geçebileceğini söyledi. Harvard’da akademisyen olarak görev yapan ve aynı zamanda bir yatırımcı olan Dennis Porto, Business Insider‘a e-postayla gönderdiği yorumda Bitcoin’in performansını analiz ettikten sonra onun dijital teknoloji kanununu takip eden ilk para birimi olduğunu belirtti. Porto, “Moore Kanunu, genelde bir devredeki transistör sayısına uygulanır ancak herhangi bir teknolojiye de uygulanabilir.” ifadelerini kullandı. Porto, Bitcoin fiyatının ortaya çıkışından bu yana...

Harvard Üniversitesi‘nden bir akademisyen, Bitcoin’in Moore Kanunu’nu takip eden ilk dijital para birimi olduğunu ve Şubat 2021 tarihine kadar 100.00$’ı geçebileceğini söyledi.

Harvard’da akademisyen olarak görev yapan ve aynı zamanda bir yatırımcı olan Dennis Porto, Business Insider‘a e-postayla gönderdiği yorumda Bitcoin’in performansını analiz ettikten sonra onun dijital teknoloji kanununu takip eden ilk para birimi olduğunu belirtti.

Porto, “Moore Kanunu, genelde bir devredeki transistör sayısına uygulanır ancak herhangi bir teknolojiye de uygulanabilir.” ifadelerini kullandı.

Porto, Bitcoin fiyatının ortaya çıkışından bu yana her 8 ayda bir ikiye katlandığını iddia etti ve “Bu, yatırımcılar için benzersiz bir fırsat sunuyor.” diye ekledi.

Moore Kanunu, Intel şirketinin kurucularından Gordon Moore’un 1965 yılında ortaya attığı ve teknoloji tarihine kendi adıyla geçtiği bir yasa. Yasa, kaba bir tarifle, her bir Dolar’ın her 18 ayda bir iki katı güçlü bir işlemci satın alabileceğini savunuyor.

Analistlerin çoğu kısa vadede de yükseliş öngörüyor

Bitcoin’in ne kadar yükselebileceği ile ilgili olarak son zamanlarda çeşitli iddialar ortaya atıldı. Goldman Sachs’dan Sheba Jafari, Bitcoin’in yıl sonunda 4000$’a ulaşacağını ifade etti. Ünlü analist Max Keiser ise Bitcoin’in kısa vadede 5000$’a ulaşacağını söylemişti.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl