Bitcoin, 8000$’a yükselebilir | Peki bu nasıl mümkün olacak?

Bitcoin topluluğunda uzun süren tartışmaların ardından madencilerin büyük bir çoğunluğu SegWit’e destek vermiş ve SegWit geçtiğimiz günlerde kilitlenmişti. Bitcoin yazılımının güncelleştirilerek daha da iyileştirilmesini hedefleyen SegWit‘in etkinleştirilmesi için tüm madencilere iki hafta süre verildi. Bu sürenin ardından SegWit’i destekleyen sinyaller reddedilecek. SegWit’i kilitlenmesinden etkinleştirilmesine giden yolda Bitcoin fiyatı rekor seviyelere yükseldi. 4480$’a (yaklaşık olarak 16 bin TL) kadar çıkan Bitcoin yatırımcılarını da oldukça mutlu etti. Şimdi 8000$ seviyeleri konuşuluyor Şimdi ise Bitcoin için 8000$ seviyeleri konuşuluyor. Peki bu nasıl mümkün...

Bitcoin topluluğunda uzun süren tartışmaların ardından madencilerin büyük bir çoğunluğu SegWit’e destek vermiş ve SegWit geçtiğimiz günlerde kilitlenmişti. Bitcoin yazılımının güncelleştirilerek daha da iyileştirilmesini hedefleyen SegWit‘in etkinleştirilmesi için tüm madencilere iki hafta süre verildi. Bu sürenin ardından SegWit’i destekleyen sinyaller reddedilecek.

SegWit’i kilitlenmesinden etkinleştirilmesine giden yolda Bitcoin fiyatı rekor seviyelere yükseldi. 4480$’a (yaklaşık olarak 16 bin TL) kadar çıkan Bitcoin yatırımcılarını da oldukça mutlu etti.

Şimdi 8000$ seviyeleri konuşuluyor

Şimdi ise Bitcoin için 8000$ seviyeleri konuşuluyor. Peki bu nasıl mümkün olabilir?

Bilindiği üzere Bitcoin’in şu an yaşadığı süreci daha önce Litecoin yaşamıştı. Litecoin’de 10 Mayıs 2017 tarihinde SegWit tamamen etkinleştirilmişti. Litecoin, SegWit’in etkinleştirilmesinden itibaren geçen 18 günlük sürede 29 Dolar’dan 22 Dolar’a kadar gerilemiş ancak ardından Temmuz ayı içerisinde 55 Dolar’a kadar yükselmişti.

Litecoin’in yolunu izlerse…

Bitcoin, eğer Litecoin’in yolunu izlerse 2017’nin sonuna kadar 8000$ seviyelerini görebiliriz. Ancak piyasalar önceden net ifadelerle tahmin edilemez ve bilmelisiniz ki böyle bir fiyat artışı hiçbir şekilde kesin değil.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Bitcoin, Litecoin’in yolunu izleyecek mi? Değerlendirmelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşın.

 

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Fıratimo Cevapla

    Ciddi bir ilgi oluşmuş durumda. Bu biraz da ilgilenenlerin kendisine bağlı gibi duruyor. Herkes cüzdan açıp coin aldıkça bu ivmelenmeyi olumlu yönde etkileyecektir. Şu 5 milyon kadar cüzdan olduğunu düşünürsek daha yolun başında bile denebilir.