Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, yıl sonuna kadar 6000$’a yükselebilecek mi?

Sektör analistleri, SegWit2x hard fork’unun uygulanıp uygulanmamasına, uygulanması halinde nasıl bir yıkım yaratacağına bağlı olarak Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 6000$’ı aşabileceğini öngörüyor. Bitcoin fiyatı, yılın 3. çeyreğinde yüzde 75 arttı ve Çin’deki ICO ile borsa yasaklarının ardından Eylül ayının başlarında duruldu. Bitcoin fiyatı, Pazartesi günü 4407$’a kadar yükseldi, bugün ise 4300$ seviyesinde işlem görüyor. Birçok analist, Bitcoin fiyatının 4000$’da güçlü bir destek gördüğüne inanıyor ve bu nedenle 5000$’a doğru gideceğini, hatta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını düşünüyor. Gatecoin’den...

Sektör analistleri, SegWit2x hard fork’unun uygulanıp uygulanmamasına, uygulanması halinde nasıl bir yıkım yaratacağına bağlı olarak Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 6000$’ı aşabileceğini öngörüyor.

Bitcoin fiyatı, yılın 3. çeyreğinde yüzde 75 arttı ve Çin’deki ICO ile borsa yasaklarının ardından Eylül ayının başlarında duruldu. Bitcoin fiyatı, Pazartesi günü 4407$’a kadar yükseldi, bugün ise 4300$ seviyesinde işlem görüyor.

Birçok analist, Bitcoin fiyatının 4000$’da güçlü bir destek gördüğüne inanıyor ve bu nedenle 5000$’a doğru gideceğini, hatta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını düşünüyor.Gatecoin’den Thomas Gluksmann, CNBC’ye verdiği röportajda şunları söyledi:

“Bu yıl Bitcoin fiyatının 5000$’ı aşacağını ve yıl sonuna kadar ise 6000$’a yükseleceğini tahmin ediyorduk. Bu tahmin, bu günlerdeki piyasa duyarlılığına da paralel görünüyor.”

CryptoCompare CEO’su Charles Hayter ise yıl sonuna kadar bu denli yükselme beklemiyor. Ancak Hayter, pek çok analistin düşündüğü gibi 5000$ seviyesine yükseleceği fikrinde. Hayter, kripto ekonominin belli başlı sektörlerdeki yasal düzenlemeleri netleştikçe bu yükseliş eğiliminin süreceğine inanıyor:

“Bitcoin’in en büyük fiyat katalizörü yasal düzenlemeler. Bu konudaki açıklık fiyata da olumlu yansıyacak.”

SegWit2x süreci belirleyici olacak

SegWit2x sürecinde ne olacağı her şeyden önemli. SegWit2x, birçok madencilik şirketinin desteğini alsa da tüm Bitcoin Core geliştiricileri de dahil olmak üzere topluluğun büyük bir kesimi buna karşı. Herhangi bir uzlaşmaya varılmadıkça ağ iki rakip blok zincir halinde bölünecek. Şu an olduğu gibi serbest piyasa hangi zincirin hayatta kalacağına karar veren ana mekanizma olacak. Şüphesiz ki bu süreç acısız olmayacak ve nasıl bir tahribat oluşturacağı bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl