Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, 6000$’a ulaşacak mı? İşte sektör uzmanlarının görüşleri

5856$’la tarihi zirvesine ulaşan Bitcoin, 6000$’ı görebilecek mi? CoinTelegraph’a konuşan sektör uzmanları, bunun gerçekleşeceğine inanıyor. Bitcoin fiyatındaki artışın doğrudan Bitcoin‘in likiditesindeki artışla ilişkili olduğunu ifade eden Aragon’un kurucu ortağı Luis Cuende şunları söyledi: “Bence Bitcoin fiyatındaki artış Bitcoin’in SegWit gibi yeni çözümler üreterek anlık ödemeler için daha fazla ölçeklenebilirliğe olanak tanıması yönünde insanların sahip olduğu heyecanı yansıtıyor.” Herkes Bitcoin’in nakit için iyi bir seçim olduğunu düşünmüyor, özellikle fiyatların bu kadar hızlı ve yoğun bir şekilde dalgalanması nedeniyle… Yine de para...

bitcoin

5856$’la tarihi zirvesine ulaşan Bitcoin, 6000$’ı görebilecek mi? CoinTelegraph’a konuşan sektör uzmanları, bunun gerçekleşeceğine inanıyor.

Bitcoin fiyatındaki artışın doğrudan Bitcoin‘in likiditesindeki artışla ilişkili olduğunu ifade eden Aragon’un kurucu ortağı Luis Cuende şunları söyledi:

“Bence Bitcoin fiyatındaki artış Bitcoin’in SegWit gibi yeni çözümler üreterek anlık ödemeler için daha fazla ölçeklenebilirliğe olanak tanıması yönünde insanların sahip olduğu heyecanı yansıtıyor.”

Herkes Bitcoin’in nakit için iyi bir seçim olduğunu düşünmüyor, özellikle fiyatların bu kadar hızlı ve yoğun bir şekilde dalgalanması nedeniyle… Yine de para birimlerinin oldukça değersiz olduğu Arjantin gibi ülkelerde Bitcoin tek seçenek olabilir. Sweetbridge’den David Handerson’un açıklamaları şöyle:

“Bitcoin’in fiyat geçmişine baktığımızda dalgalanmaların itibari para birimlerine göre oldukça fazla ve sık olduğunu görürüz ancak bununla birlikte Bitcoin, yerel para biriminin aşırı derecede kontrol altında tutulduğu, kısıtlandığı ve yüksek enflasyona maruz kaldığı ülkelerde bir alternatif sağlayabilir. Bu da Bitcoin’in değer artışını sürdürebilir.”

‘Uzun vadede 6000$’ın çok üzerine çıkacak’

SVP’nin İş Geliştirme Müdürü Yonatan Sela ise şöyle konuştu:

“Bitcoin fiyatındaki yükseliş şaşırtıcı değil. Fiyatlardaki dalgalanmaların süreceğini ve uzun vadede Bitcoin’in 6000$’ın çok üzerine çıkacağını düşünüyorum.”

‘Düşmanca eleştiriler gücüne güç katıyor’

DataWallet’ın kurucusu ve CEO’su Serafin Lion Engel ise şunları söyledi:

“Jamie Dimon gibi mevcut merkezi sistemden yararlanan insanların düşmanca yorumları Bitcoin ekosisteminin gücüne katkı sağlıyor. Bu sayede Bitcoin’i gittikçe daha fazla insan duyuyor ve mali sistem üzerindeki faydaları çok açık olduğundan daha fazla insan Bitcoin’i benimsiyor.”

Bununla birlikte pek çok sektör uzmanı, Bitcoin’in gücünün yalnızca teknolojisinde değil uzun ömürlü olmasında da yattığını söylüyor. Topluluğun en eski ve en istikrarlı dijital para birimi olarak Bitcoin’e güvendiği düşünülüyor.

‘Henüz yaygınlaşmadı’

Son birkaç gündür büyük bir fiyat artışı yapmasına karşın Bitcoin’in değeri önemli derecede bir oynaklık görebilir. Bitcoin, 6000$’a yükselse bile tıpkı 5000$ seviyesine ilk dokunuşta olduğu gibi fiyatta yeni bir düşüş görülebilir. Ayrıca olumsuz haberler bir miktar huzursuzluğa neden olabilir. Leverj CEO’su Bharath Rao’nun açıklamaları şöyleydi:

“Bitcoin’in henüz yaygınlaşmadığını düşünüyoruz. Buna ek olarak finansal dünyada daha fazla kullanılmaya başlandıkça değer olarak büyümeye devam edeceğine inanıyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl