ABD hükümetinin kontrolündeki Bitcoin cüzdanlarından büyük çıkış

ABD hükümetinin kontrolünde olan Bitcoin cüzdanlarından 15 binden fazla BTC çıkışı oldu. Bu BTC'lerin satıldıkları düşünülüyor.

ABD’li kolluk kuvvetlerinin Bitfinex’i hacker’ından ele geçirdiği Bitcoin’lerin tutulduğu cüzdanlardan Bitcoin çıkışları oldu.

Arkham’ın sağladığı verilere göre işlemler, Türkiye saatiyle 21.39’da başladı ancak en büyük işlem az önce, saat 22.55’te yapıldı.

İlk etapta 14EGUfpk… ile başlayan adresten deneme amacıyla 1 BTC aktarıldı. Yarım saat sonra, 22.11’de ise aynı cüzdandan 170 milyon dolar değerinde 2 bin 817 BTC’lik bir transfer gerçekleştirildi. 22.31’de de 1DNUjpH… ile başlayan ve devlet kontrolündeki bir başka cüzdandan yine deneme amacıyla 0.01 BTC gönderildi. 22.55’te, bu cüzdandan 750 milyon dolar değerinde 12 bin 267 BTC daha gönderildi. Bitcoin’lerin toplam değeri, mevcut fiyatlarla 900 milyon doların üzerinde.

ABD’nin kontrol ettiği Bitcoin cüzdanlarından birinden 12 bin 267 BTC, diğerinden 2 bin 818 BTC çıktı.

Hareket ettirilen BTC’lerin satıldıkları varsayılıyor. Önümüzdeki günlerde, yapılan satış işleminin ayrıntılarının ortaya çıkması bekleniyor.

ABD hükümeti, operasyonlardan ele geçirilen bazı BTC’lerin satışına başlayacağının sinyalini daha önceden vermişti. Toplamda 41 bin 491 BTC’lik satış yapılacağı ve bu satış işleminin dört parça halinde gerçekleşeceği bildirilmişti.

Hükümetin kontrolünde 13 milyar dolar değerinde 212 bin BTC ve 185 milyon dolar değerinde 56 bin ETH bulunuyor. Söz konusu satışlar, Bitcoin’in ilk yıllarından bu yana yapıldı. Çeşitli operasyonlarda ele geçirilen BTC’ler, genellikle açık artırma yoluyla satıldı. 2014 yılında, ünlü yatırımcı Tim Draper, böyle bir açık artırmadan yaklaşık 30 bin BTC satın almıştı.

Güncelleniyor…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl