tipobet

“ABD, e-sigaradan sonra Bitcoin’i bile yasaklayabilir”

Fundstrat Global Advisors'ın kurucu ortağı Thomas Lee'ye göre, Beyaz Saray e-sigaranın ardından Bitcoin'i bile yasaklayabilir.

Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee, Beyaz Saray’ın Bitcoin’i yasaklayabileceğini söyledi.

Dün ortaya çıkan haberlere göre, Trump yönetimi, aromalı e-sigaraları akciğer hastalıklarına yol açtığı gerekçesiyle yasaklamaya hazırlanıyor.

Bu haberle ilgili bir yorum yapan Lee, “Bu ilgisiz fakat Beyaz Saray’ın her şey için yasaklama emri verebileceğini gösteriyor. Hatta Bitcoin’i bile yasaklayabilirler. Bunu beklemiyorum ancak mevcut Beyaz Saray ile imkansız hiçbir şey yok.” ifadelerini kullandı.

2018 verilerine göre e-sigara pazarının büyüklüğü 11 milyar doların üzerinde.

Trump: Bitcoin’in bir hayranı değilim

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz Temmuz ayında Bitcoin ve diğer kripto paraların bir hayranı olmadığını söylemiş, bunların para özelliği taşımadığını ve değerinin oldukça değişken olduğunu ifade etmişti. Trump, ayrıca yasalarla düzenlenmemiş kripto paraların yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırdığını ileri sürmüştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun