ABD Kongresi raporunda ilk kez kripto paralar da yer aldı

ABD Kongresi'nin yıllık Ortak Ekonomik Raporu'nda ilk defa kripto para ve Blockchain teknolojisi için de bir bölüm oluşturuldu.

ABD Kongresi, 13 Mart’ta yayınlanan yıllık Ortak Ekonomik Raporu’nda ilk defa kripto para ve Blockchain teknolojisine yönelik bir bölüm de oluşturdu.

Rapor, gelecek yıl için analiz ve birtakım öneriler içeriyor. Raporda ayrıca 2017 yılı “Kripto paraların yılı” olarak nitelendiriliyor.

Raporun devamındaki şu ifadeler dikkat çekti:

“Dijital para birimleri gelecekte daha az volatil hala gelirse bunlara değer biçmek daha kolay olabilir ve bireyler bunları daha çok bir değişim aracı olarak kullanmaya başlayabilir.”

Bir başka dikkat çekici bölümde ise kripto paraların düzenlenmesi çağrısı yapıldı:

“Politika yapıcılar, düzenleyiciler, girişimciler ve geliştiriciler, buı yeni Blockchain teknolojilerini hızlı bir şekilde Amerikalıları dolandırıcılık, hırsızlık ve suistimale karşı koruyacak biçimde düzenleyebilmelerini sağlamak için birlikte çalışmaya devam etmelidir.”

Raporda Blockchain teknolojisinin hack’lere karşı büyük ölçüde dayanıklı olduğu ve birçok potansiyel uygulamaya sahip olduğu vurgulandı. Analiz, hükümet organlarının Blockchain’in devrimci teknolojisini görmezden gelemeyeceğini gösteriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl