ABD’de her 5 üniversiteliden 1’i kripto para yatırımı için öğrenim kredisini kullanıyor

Student Loan Report tarafından yapılan bir araştırmaya göre, üniversite öğrencilerinin yüzde 21,2'si kripto para yatırımı için öğrenim kredisini kullandı.

Son raporlara göre, ABD’li öğrenciler ve çalışanlar kripto paralarla daha sık ilgileniyor: Kripto endüstrisinde çalışanlar kripto para biriminde ödeme alırken, üniversite öğrencileri kripto para birimlerine yatırım yapmak için öğrenim kredilerini kullanıyor.

16-20 Mart arasında Student Loan Report tarafından yapılan bir araştırmaya göre, üniversite öğrencilerinin yüzde 21,2’si kripto para yatırımını finanse etmek için öğrenim kredisi kullandı.

Öğrenciler, borçlarını daha hızlı ödemek için Bitcoin (BTC) veya Ethereum‘da (ETH) yukarı doğru fiyat dalgalanmasından faydalanmaya çalışıyorlardı.

Bitcoin fiyatlarının 2017’de 1000 dolardan 20 bin dolara yükseldiği göz önüne alındığında, bu hamleleri iyi bir fikir gibi görünebilir. Ancak, son derece değişken bir piyasaya yatırım yapmak için borç para/kredi kullanmak, özellikle öğrenim kredisi faiz oranlarını dikkate aldığınızda daha yüksek borçlarla sonuçlanabilir.

Öte yandan volatilite, sektördeki kişilerin kendi ödemelerini kripto para olarak almaları konusunda korku yaratmıyor gibi görünüyor. CNBC, 26 Mart’ta, BitPay ödeme işlemcisinin 52 çalışanının maaşlarının hiçbir kısmını itibari parayla birleştirmeden tamamen Bitcoin olarak almayı tercih ettiğini bildirdi.

Şu anda BitPay’de haftalık olarak ödeme alan ve düzenleyici iş danışmanı olarak çalışan Jeremie Beaudry, “Dalgalanmaları hiç de umursamıyorum… Geleneksel bankacılık dünyasından geliyorum… Ama bence finans yaklaşımım değişti… Bunun içinde olmamaktan daha kötüsü, geleneksel bankacılığın içinde olmak.” dedi.

CNBC’ye göre, kripto para borsası ve cüzdan servisi olan Coinbase’de çalışanların yüzde 40’ı, maaşlarının bir kısmını Bitcoin olarak alıyor.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl