ABD’den gelen pozitif açıklamalar kripto para piyasasını yeşile boyadı

Kripto para piyasaları, dün ve bugünkü sert düşüşlerin ardından hafif bir yükseliş gördü. NEO ve NEM ise belirgin bir şekilde arttı.

Kripto para piyasaları, dün ve bugünkü sert düşüşün ardından hafif bir yükseliş gördü.

Bu yükseliş Bitcoin, kripto paralar ve ICO’ları tartışmak üzere bugün gerçekleşen ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) da katıldığı oturuma bağlanabilir. Bu oturumdan negatif yönde bir karar çıkabileceği endişesi, piyasayı paniğe sürüklemiş ve Bitcoin 6 bin doların altına kadar gerilemişti. Ancak beklenen olmadı ve oturum, genel anlamda pozitif yöndeydi. Bu durum kripto para piyasalarını yeniden hareketlendirdi.

Bitcoin, haberin yayına girdiği anda son 24 saatte yüzde 6’nın üzerinde bir yükselişle 7546$’dan işlem görüyor. Yükseliş, bugünkü 6000$’lık oldukça düşük bir seviyenin ardından gerçekleşti.

Ethereum ve Ripple ise sırasıyla son 24 saatte yüzde 9.54, yüzde 4.55 artış gördü. Ethereum‘un değeri 759$’ın üzerine çıkarken Ripple ise 0.75$’da seyrediyor.

Toplam piyasa değeri ise bugün 275 milyar dolara kadar gerilemişti. Şimdi ise 359 milyar dolar düzeyinde.

NEO ve NEM pozitif ayrıştı

Altcoin’ler NEO ve NEM, CoinMarketCap verilerine göre ilk on kripto para biriminden geri kalanına kıyasla belirgin bir artış gösterdi. NEO, yüzde 20’lik bir yükselişle 100$’dan işlem görürken NEM ise yüzde 16.32’lik bir yükselişle 0.54$’a çıktı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl