ABD’de Bitcoin’le vergi ödemenin yolu çok yakında açılabilir

Arizona Senatosu, 8 Şubat'ta eyalet sakinlerinin vergilerini kripto para birimleri ile ödemesine olanak tanıyan bir yasa tasarısını onayladı.

Resmi kayıtlara göre Arizona Senatosu, 8 Şubat’ta eyalet sakinlerinin vergilerini kripto para birimleri ile ödemesine olanak tanıyan bir yasa tasarısını onayladı.

The Senate Bill 1091 adındaki tasarı, ilk olarak 10 Ocak 2018’de sunuldu, Senato Finans Komitesi tarafından 24 Ocak’ta 3’e karşı 4 kabul oyuyla kabul edildi. 8 Şubat’ta Arizona Senatosu’ndan 13 ret oyuna karşılık 16 kabul oyuyla geçti. Tasarı, Arizona Temsilciler Meclisi’ne gönderildi.

Tasarı yasalaşırsa Arizona, ABD’de kripto para birimleriyle vergi ödemeleri kabul eden ilk eyalet olacak. Tasarıya göre Arizona Gelir Dairesi, kripto para birimleriyle yapılan ödemeleri 24 saat içinde ABD Doları’na çevirmekle yükümlü.

‘Arizona’yı kripto para birimlerinin teknoloji merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz’

Arizona Temsilciler Meclisi’nin bir üyesi, aynı zamanda tasarıyı hazırlayanlardan biri olan Jeff Weninger, Fox News’e yaptığı açıklamada, tasarının gelecekte eyaleti blockchain ve kripto para birimlerinin teknoloji merkezi haline getirmeyi amaçladığını ifade etti.

Jeff Weninger

2017 yılının Eylül ayında İsviçre’nin Chiasso Belediyesi, Ocak 2018’den itibaren veri ödemelerini Bitcoin’le de kabul edeceğini açıklamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl