Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, ABD’den yapılan o açıklamanın ardından yüzde 9 düştü

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun Bitcoin ve türevleri üzerinde yargı yetkisine sahip olduğunu açıklamasından bu yana Bitcoin yüzde 9 oranında düştü. Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 5856$’a kadar yükselerek tarihi seviyesine ulaşmıştı. Bu rekor yükselişin ardından birkaç gün rölantide seyreden Bitcoin’in fiyatı bugün yüzde 9 oranında geriledi. CNBC’nin haberine göre, bu gerilemenin arkasında ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun dün yayınladığı açıklamanın yarattığı endişe yatıyor. Açıklamada, komisyonun Bitcoin ve türevleri üzerinde yargı yetkisinin bulunduğu kaydedilmişti. Yasal baskılara dirençli Ancak Bitcoin, şimdiye kadar yasal...

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun Bitcoin ve türevleri üzerinde yargı yetkisine sahip olduğunu açıklamasından bu yana Bitcoin yüzde 9 oranında düştü.

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 5856$’a kadar yükselerek tarihi seviyesine ulaşmıştı. Bu rekor yükselişin ardından birkaç gün rölantide seyreden Bitcoin’in fiyatı bugün yüzde 9 oranında geriledi.

CNBC’nin haberine göre, bu gerilemenin arkasında ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun dün yayınladığı açıklamanın yarattığı endişe yatıyor. Açıklamada, komisyonun Bitcoin ve türevleri üzerinde yargı yetkisinin bulunduğu kaydedilmişti.Yasal baskılara dirençli

Ancak Bitcoin, şimdiye kadar yasal baskılara karşı dirençli olduğunu kanıtladı. Çin hükümeti tarafından gelen ağır baskılar sonrasında Bitcoin sert düşüş görmesine karşın haftalar sonra bir önceki rekorunun ötesine ulaştı.

Bugün 5114$’a kadar gerileyen Bitcoin, yeniden hızlı bir yükselişe geçerek bu haberin yayına girdiği sıralarda 5415$’a ulaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl