Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Abra CEO’su: Bitcoin için 2015’ten beri ilk kez bu kadar iyimserim

Kripto para cüzdanı ve mobil ödeme uygulamaları Abra'nın kurucu ortağı ve CEO'su Bill Barhydt Bitcoin fiyatı hakkındaki son öngörülerini paylaştı.

bitcoin

Bitcoin’in 18 aylık kısa vadeli bir gelecekte ciddi yükseliş kaydetme eğiliminde olduğunu ve son dönemde yükseliş için hiç bu kadar heyecanlanmadığını belirten Abra CEO’su Bill Barhydt, “Stok akış modeliyle birlikte zor bir varlık olması, Bitcoin’i enflasyona karşı mükemmel bir korunma aracı durumuna getiriyor. Bitcoin bu yıl birçok hisse senedinden daha az volatildi ve fiyatı sene başından bu yana yüzde 25 artış yaşadı. Uzun vadeli fiyat grafiği, 2018’deki tepelerden bu yana gelen ve süper bir yükseliş işaret eden alçalan üçgen oluşturmuş durumda” dedi.

Bill Barhydt değerlendirmelerinde Bitcoin’in, teknik faktörlerinin yanında psikolojik etkenlere de sahip olduğunu ve bunların da fiyat artışında etkili olacağını belirtti:

“Bitcoin’de psikolojik bir momentum olduğunu da düşünüyorum. Erken zamanlarda BTC alan güçlü bir kesim hala önemli miktarda Bitcoin tutuyor. Bu sayının artması Bitcoin fiyatında ciddi bir artış getirecektir. 2017’de Bitcoin’in arkasında Fidelity, Bakkt, CME, Harvard Üniversitesi, Grayscale ya da Chase, yoktu. Şimdi ise var. ”

“25 bin doları aşarsa 50 bin dolara kadar çıkabilir”

ABD’deki en önemli banka regülatörü olan OCC’nin başındaki ismin Bitcoin’e olumlu bakan birisi olduğunu belirten başarılı CEO şu tweet’leri attı:

“2015’ten bu yana hiç bu kadar yükseliş beklentisi içinde olmamıştım. Çin devletinin sahip olduğu bir medya kuruluşu, kripto paraları bu yılın en iyi performans gösteren yatırımları olarak görmüş. ABD’deki en önemli banka regülatörü OCC’nin başında fintech ve Bitcoin canlısı bir kişi var. 25 bin dolarlık bir hamle gelir ve burası aşılırsa 50 bin dolar ve ötesine doğru bir yolculuk başlar diye düşünüyorum.”

“100 bin öncesi 5 bine de düşebilir”

Barhydt tweet’lerinin ardından kendisine birçok mesaj geldiğini ve çoğu kişinin nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda sorular sorduğunu belirtti:

“Birincisi ben yatırım tavsiyesi vermiyorum. İkincisi, Bitcoin 100 bin dolara gitmeden önce 5 bin dolara da düşebilir. Üçüncüsü kaybetmeyi göze alacağınız bir rakamı yatırım olarak kullanın. Bunu yapamıyorsanız yatırım yapmayın. Her şey size kalmış”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl