Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Abra CEO’su, 3 nedenden dolayı portföyünün yüzde 50’sini Bitcoin’e taşıdı

Kripto para hizmetleri sunan teknoloji şirketi Abra'nın CEO'su Bill Barhydt, üç neden sıralayarak yatırım portföyünün yüzde 50'sini Bitcoin'e taşıdığını açıkladı.

bitcoin (28)

2020 yılında Bitcoin, enflasyona karşı bir korunma aracı olarak daha fazla tercih edilir oldu. Bu sene, önemli şirketler, kripto parayı ABD Doları’nın risklerine karşı rezerv varlık olarak satın almaya başladılar. Bitcoin, geleneksel finans dünyasından saygın isimlere de artık cazip görünüyor. Örneğin geçtiğimiz aylarda ünlü makro yatırımcı ve serbest fon yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin satın aldığını açıklamış ve kripto para hakkında övgü içeren sözler sarf etmişti.

Merkez bankaları, para arzını hızla artırmaya devam ettikçe işler Bitcoin’in lehine değişiyor gibi görünüyor. Bitcoin’e yatırım yapmış olanlar, pozisyonunu artırıyor. Bunlardan biri kripto para hizmetleri sunan teknoloji şirketi Abra’nın CEO’su Bill Barhydt. Barhydt, Twitter’dan yaptığı açıklamada, yatırım portföyünün yüzde 50’sini Bitcoin’e taşıdığını söyledi. CEO, “Birkaç hafta önce sahip olduğum Bitcoin miktarını önemli ölçüde artırdım ve Bitcoin şu anda yatırım portföyümün yüzde 50’sini oluşturuyor. Niçin? Bitcoin’in şu anda dünyadaki en iyi yatırım fırsatı olduğuna inanıyorum. Bugün bunun doğru olduğuna inanmamın üç sebebi var ve bunlar teknikler, temeller ve piyasa hissiyatı.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’de iyimserliğin 3 nedeni

Barhydt, temeller konusunda Bitcoin’in ademi merkeziyetçiliğinin ve sabit arzının her zamankinden daha belirgin hale geldiğini vurguladı. CEO, Bitcoin’de daha iyi gizlilik özelliklerinin de yolda olduğunu belirtti. Teknikte de lider kripto paranın önceki boğa koşusundan önce görülen modelin ortasında olduğuna, kısa ve uzun vadede fiyatın yukarı yönlü potansiyel taşıdığına dikkat çekti.

Piyasa duyarlılığına gelindiğinde ise Barhydt, bireysel yatırımcının şu aşamada Bitcoin’e ilgisinin nispeten düşük olmasından dolayı satın alım için iyi bir zamanda olduğumuzu düşünüyor. CEO, bu noktada Google arama istatistiklerinden yararlanarak insanların ilgisinin diplerde olduğunu not ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl