Abra’nın CEO’su: Önümüzdeki yıl bir Bitcoin ETF’si göreceğiz

Kripto para platformu Abra'nın CEO'su, gelecek yıl Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu'nun bir Bitcoin ETF'si için onay vereceğini iddia etti.

Kripto para şirketi Abra’nın CEO’suna göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu SEC’in ETF’i reddetme nedeninin, kripto para sektörünün aday arketipine uymaması.

CNBC’ye verdiği demeçte Bill Barhydt, SEC’in kripto para ETF başvurularını “başvuruları yapan kişilerin SEC’in onay için kullandığı kalıplara uymaması” nedeniyle reddettiğini öne sürdü.

Barhydt, ETF onayı almak için SEC’in beklediği şekilde “gören, hisseden ve koklayan” bir aday olunması gerektiğini söyledi. Ayrıca, güvenilir bir finansal kuruluşun, bir startup’tan veya nispeten bilinmeyen
bir şirketten daha fazla onay alma şansının olduğunu belirtti.

Bununla birlikte Barhydt, SEC’in gelecek yıl içerisinde bir Bitcoin (BTC) ETF’sini onaylayacağını düşünüyor:

“Bahse varım bu önümüzdeki yıl gerçekleşecek. Bunun için çok fazla talep var.”

Temmuz ayında SEC, bir Bitcoin borsa yatırım fonu tasarlayan Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşlerin  başvurusunu reddetti. 7 Ağustos’ta regülatör VanEck/SolidX Bitcoin ETF başvurusuna ilişkin kararı da 30 Eylül’e erteledi.

Geçtiğimiz ay Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, BTC ETF’nin “oldukça uzun bir zaman” alacağını,
kriptonun benimsenilmesinin hala ilk aşamalarında olunduğunu söyledi.

Morehead, ETF sertifikasyonu için SEC’den onay alan en son varlığın “10.000 yıl boyunca yeryüzünde bulunan” bir metal olan bakır olduğuna dikkat çekti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl