Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Abra ile American Express arasında Bitcoin işbirliği

Bitcoin tabanlı bir dijital cüzdan uygulaması Abra ile dünya çapında faaliyette olan kredi kartı şirketi American Express işbirliğine gitti. Kullanıcılar bu işbirliği sayesinde, Abra uygulaması üzerinden artık American Express kartıyla Bitcoin satın alabilecekler. Bu yenilik, şimdilik küçük bir müşteri grubunun kullanımına sunuluyor ancak ilerleyen zamanlarda tabana yayılacak. Uygulama üzerinden American Express ile günlük maksimum 200, aylık ise maksimum 1000$’lık işlem yapılmasına izin veriliyor. İşlemlerden yüzde 4 oranında da komisyon alınıyor.   Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, bu ve buna benzer işbirliklerinin...

Bitcoin tabanlı bir dijital cüzdan uygulaması Abra ile dünya çapında faaliyette olan kredi kartı şirketi American Express işbirliğine gitti.
Kullanıcılar bu işbirliği sayesinde, Abra uygulaması üzerinden artık American Express kartıyla Bitcoin satın alabilecekler.

Bu yenilik, şimdilik küçük bir müşteri grubunun kullanımına sunuluyor ancak ilerleyen zamanlarda tabana yayılacak.

Uygulama üzerinden American Express ile günlük maksimum 200, aylık ise maksimum 1000$’lık işlem yapılmasına izin veriliyor. İşlemlerden yüzde 4 oranında da komisyon alınıyor.

 

Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, bu ve buna benzer işbirliklerinin sonucunda Bitcoin’in kabulünün tüm dünyada hızlanacağına inandığını söyledi.

Öte yandan American Express’in rakipleri Visa ile Mastercard da Blockchain teknolojileriyle yakından ilgili. Son olarak Mastercard, Ethereum tabanlı iş ve proje geliştirme amacıyla bir araya gelmiş şirketlerden oluşan The Enterprise Ethereum Alliance’a katılmıştı. Visa da hem Bitcoin hem de Ethereum üzerine şirketlerle çeşitli çalışmalar yürütüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl