Bitcoin’i 20 bin dolardan açığa satan adam yine bildi

Bitcoin'i fiyat 20 bin dolardayken açığa satan eski bir IMF ekonomisti, en büyük kripto paranın bugünkü sert yükselişinden saatler önce alım sinyali verdi.

2017 yılının Aralık ayında Bitcoin, 20 bin dolarken kısa (uzun) pozisyon alan ve pozisyonunu 3000 dolarda kapattığını duyuran eski IMF ekonomisti Mark Dow, bir öngörüsünde daha başarılı oldu.

Dow, en büyük kripto para, bugün 5000 dolara yükselmeden yaklaşık 12 saat önce kişisel Twitter hesabından Bitcoin’in bu noktada satın alınabilir olduğunu ifade etti. Lider kripto para, Dow’un bu tweet’inden saatler sonra 4150 dolardan 5078 dolara sert bir yükseliş yaşadı.

Dow, Aralık 2018’de Bloomberg’e yaptığı açıklamada bir yıl önce fiyat 20 bin dolar seviyesinde bulunurken açtığı kısa pozisyonu, fiyat 3500 dolara indiğinde kapattığını söylemişti.

Dow o gün “İşim bitti. Bu şeyi sıfırlamak için uğraşmak istemiyorum. Bitcoin’in fiyatının 2017’deki artışının kısmen birçok kişinin para birimini ya da temeldeki Blockchain teknolojisini anlamadığı gerçeğine bağlanabilir. Sadece yukarıya doğru gittiğini gördüler ve bundan bir parça istediler. İnsanların hayalleri, sorunu anlamadıklarında ve gerçekle bağlarını kopardıklarında daha öteye gidebilir. Bu balonun çok daha büyük ve daha şiddetli olmasına olanak tanıdı.” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl