Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD, 0.75 Bitcoin’i açık artırmaya çıkaracak

bitcoin (43) abd

Devlete ait kullanılmayan, fazlalık malları açık artırmalar üzerinden elden çıkaran ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA), önümüzdeki günlerde Ford, Dodge ve Chevy marka otomobiller, 12 bin galonluk saklama konteyneri ve çalışmayan Caterpillar marka bir traktörün yanı sıra 0.7501 BTC’yi de açık artırmaya çıkaracak.

Bloomberg’ün bildirdiğine göre, hükümetin bu Bitcoin’i nereden edindiği ya da neden GSA aracılığıyla açık artırmaya çıkardığı belli değil. Hükümet, daha önce açık artırmalarla Bitcoin satmış fakat bunları farklı bir kurum üzerinden gerçekleştirmişti.

GSA’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Bitcoin için başlangıç teklifi 25 bin dolar. Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde gerçekleşecek olan açık artırma, 15 Mart’ta başlayacak ve 48 saat içinde tamamlanacak.

ABD, 2014 yılında dark web pazar yeri Silk Road’dan ele geçirilen 30 bin BTC’yi açık artırmayla satmıştı ve bu BTC’leri Tim Draper almıştı. Bu tarihten sonra da çeşitli açık artırmalar yapıldı. Bu arada ABD makamları, geçtiğimiz aylarda yine Silk Road’la ilişkili yaklaşık 70 bin BTC’yi ele geçirmişti. Bu BTC’ler hâlen devletin kontrolünde duruyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl