bitcoin açılış kapanış saatleri

Geleneksel finans dünyası ile kripto para dünyası arasındaki belirgin farklardan biri de işlem saatleridir. Geleneksel borsalar belirli açılış ve kapanış saatlerine sahipken, kripto para piyasası 7/24 işlem gören bir piyasadır. Peki Bitcoin açılış ve kapanış saatleri nelerdir?

Aslında Bitcoin için herhangi bir açılış ya da kapanış saatinden bahsetmek doğru olmaz. Ancak trader’ların teknik açıdan takip ettiği çeşitli saatler vardır.

Bitcoin 4 saatlik mum kapanış saatleri

Bir gün 24 saat olduğuna göre 6 farklı 4 saatlik mum kapanış saatinden bahsedebiliriz. Bu dört saatlik kapanış saatleri Türkiye saati ile 03:00, 07:00, 11:00, 15:00 19:00 ve 23:00’tür. Yani Bitcoin açılış saatleri için de bu saatlerden bahsedebiliriz.

Saatler 23:00’ü gösterirken, 19’da başlayan 4 saatlık mum kapanmış olur ve 23:00 mumu başlamış olur.

Bitcoin günlük mum kapanış saati

Bitcoin ve kripto paralar için günlük mum saatler 03:00’ü gösterdiğinde kapanmış olur. Yani bazı teknik analiz uzmanlarının günlük kapanış diye bahsettikleri durum saatin 03:00’ü göstermesidir.

Okuma Önerisi | Yıllara Göre Bitcoin Fiyatı

Bitcoin haftalık kapanış saati

Aslında Bitcoin’in haftalık kapanış saatini yukarıdaki günlük mum kapanış saati ile anlamış olabilirsiniz. Ancak biz yine de anlatalım! Bitcoin’de haftalık kapanış pazar gününü pazartesiye bağlayan gece saatler 03:00’ü gösterirken meydana gelir. Yani TSİ ile saat 3’ten sonra Bitcoin’de yeni birgüne geçilmiş olur.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ali Yanıtla

    Barış bey selam bu borsa işini bir türlü ceviremiyorum uzman bir elemanla yola çıkmak istiyorum.