Analiz: Bitcoin fiyatı Ağustos ayında yüzde 90 ihtimalle 10 bin doları aşacak

Kripto para analisti Timothy Peterson, grafikle desteklediği iddiasında "Bitcoin'in Ağustos ayında 10 bin dolar olma ihtimali yüzde 90" yorumunu yaptı.

Son 3 haftada neredeyse her indikatör Bitcoin için bir fiyat kırılımını işaret ediyor. Bu sinyallerin hepsi Bitcoin’in kırılım yaşaması için şu an çok iyi bir pozisyonda olduğunu ve kırılımın 10 bin doların üzerine olacağını gösteriyor.

Mart ayında Bitcoin’in 3 bin dolara kadar düşüp daha sonra tekrardan yükselmesinin ardından piyasada bir belirsizlik vardı. Analistler ve ‘trader’lar BTC’nin ne yapacağı konusunda tam anlamıyla fikir sahibi değillerdi ancak son 3 hafta piyasaya daha fazla kesinlik getirdi.

“Yüzde 90 10 bin dolar üzeri…”

Kripto para analisti Timothy Peterson, Twitter hesabından paylaştığı grafikte fiyat tahmini yaptı ve BTC’nin düzenli olarak düşük fiyatları kırdığını ve yükseldiğini belirtti. Peterson, “Bitcoin’in Ağustos ayında 10 bin dolar olma ihtimali yüzde 90” yorumunda bulundu.

Kaynak: Twitter/Timothy Peterson

Zor noktalar 9300 ve 9400…

Altcoin’lerin de son dönemdeki kazançlarını durdurmaları beklenmiyor. Hatta birçok uzman ve analist altcoin sezonunun bu ay geldiğini bile düşünüyor. Sezonun Bitcoin sert bir hareket yapana kadar devam edeceği yorumu yapılırken 9300 ve 9400 dolar dirençlerinin de BTC için en büyük zorluklardan biri olduğu belirtiliyor.

9200 dolar civarında çok güçlü bir alım tepkisi olması halinde bu dirençler aşılabilir. BTC dominansı geçen hafta yüzde 64’tü, bu hafta ise yüzde 62’ye düştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl