Ünlü şarkıcı Akon, ABD başkanlık yarışında Bitcoin milyarderine destek verecek

Dünyaca ünlü şarkıcı Akon, Amerikan başkanlığına adaylığını açıklayan Bitcoin milyarderi Brock Pierce'ın baş stratejisti oldu.

brock-pierce

Özellikle 2000’lerin başında müzik piyasalarını sallayan Akon, ABD başkanlık seçimlerinde bağımsız olarak adaylığını açıklayan kripto para yatırımcısı Brock Pierce’ın baş stratejisti oldu. Akon da kripto para yatırımlarıyla biliniyor.

Kâr amacı gütmeyen Bitcoin Foundation’ın yönetim kurulu başkanlığını yapan ve Forbes’un 2018 yılında ilk kez yaptığı ‘en zengin kripto para yatırımcıları’ listesine girmeyi başaran Pierce, Temmuz ayında başkanlık seçimleri için bağımsız adaylığını açıklamıştı.

Amerikan medyasındaki haberlere göre ise Akon, Pierce’ın seçim kampanyasındaki baş stratejisti olacak. Konuyla ilgili olarak ünlü şarkıcı, “Brock Pierce’ı her zaman bir şov adamı olarak gördüm ama o gerçekten bir halk adamı. Politik partilerde çalışmıyor. Amerika’yı belirli bir yola sokmadan, herkes için iyi bir ülke haline getirme hayalimizin peşinde birlikte koşuyoruz” dedi.

Kendi kripto parası ve şehri var

Bilindiği üzere Akon, Senegal’de Akon City adlı bir kripto para temalı şehir kurma planını açıklamış hatta sektöre uzun yıllar yatırım yapmasının ardından da kendi kripto parası olan Akoin’i çıkarmıştı. Toplam 6 milyar dolarlık bir altyapı harcaması yapılması planlanan Akon City’de hastane, üniversite, yollar ve okullar olması bekleniyor.

Başkan adaylığını resmen duyurduğu açıklamasında Pierce, “Girişimciler bir ulusun yeniden inşa edilmesindeki temel taşlardır. Ben bu yarışa giriyorum çünkü Amerika’nın yeniden doğuşuna bizi götürecek olan yolları inşa edebiliriz” demişti.

Pierce 2020 kampanyasının yöneticisi olan Brittany Kaiser de kalabalıklar için tanıdık bir yüz. Kaiser 2016’da, Facebook’un Trump’ın kampanyasına yardımcı olmasını duyuran Cambridge Analytica’ya bilgi veren kişi olarak biliniyor.

Kaiser başkanlık yarışında çalıştığı kampanya ve Pierce için, “Hayatını teknolojiyi anlamaya adamış birinin kampanyasına destek olmak gerçekten hepimiz için ilham verici ve nefes aldırıcı. Sistemleri daha etkili kullanmanın ve geliştirmenin yanı sıra çok daha kapsayıcı bir politik ortamın nasıl yaratılacağı konusunda da ciddi bir vizyona sahip ve bu, diğer iki büyük partide yok” dedi.

Akon’un kampanyasına katılması hakkında konuşan Pierce ise şu yorumu yaptı:

“Akon çok tanınmış bir sanatçı olmasının yanında iyi de bir işadamı ve hayırsever. Ben de hayatıma bir sanatçı olarak başladığım için kültür ve sanat konusuna çok ilgiliyim. Onlar olmazsa yok oluruz. Akon’un Afrika’da başardıkları sivil hizmete katılmak isteği, kamu yararına çalışma azmi, bizim platformumuz için, ABD, hatta dünya için çok değerli”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl