Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Aktif Bitcoin adreslerindeki büyüme durma noktasına geldi

Günlük aktif Bitcoin adreslerinin sayısı neredeyse son iki yıldır pek değişim göstermedi. Bu, eğilimin tersine dönmüş olabileceği endişesi yarattı.

Bitcoin ağı tüm tarihi boyunca büyürken bu eğilimin tersine dönmüş olabileceği endişesi var. CoinMetrics’in günlük aktif adres sayısı verilerini kullanan LongHash, Bitcoin’deki günlük aktif adres sayısının son iki yıldır çok az büyüme kaydettiğini belirtiyor.

Aşağıdaki grafik, 2018 yılının başından bugüne kadar aktif adreslerin sayısındaki değişimi gösteriyor.

Grafikten de görülebileceği gibi yukarı yönlü eğilim neredeyse ortadan kalkmış durumda. Bu verilerle Bitcoin’in fiyatı karşı karşıya getirildiğinde aktif adreslerin fiyatla benzer bir yörüngede ilerlediği anlaşılıyor. İkisi arasında 0.76 katsayısıyla güçlü bir pozitif korelasyon bulunuyor.

LongHash’e göre, aradaki bu güçlü korelasyon, Bitcoin fiyatının gelecekte tekrar keskin bir şekilde artması halinde aktif adres sayısının artmasının da muhtemel olduğunu gösteriyor.

Bunlar yatırımcılar için ne anlama geliyor? Bitcoin ilk tanıtım belgesinde ifade edildiği gibi bir ödeme aracıysa aktif ağındaki büyüme eksikliği büyük ölçüde dikkate değer. Öte yandan Bitcoin birçok savunucusunun iddia ettiği üzere altın gibi bir değer deposuysa aktif adres sayısındaki ilerleme daha az önem taşıyor. Neticede Bitcoin’e böyle bir değer atfeden birçok kullanıcı aktif olarak işlem yapmayabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl