10 milyon dolar değer biçilen crypto.com satıldı

Uzmanların 10 milyon dolar değer biçtiği alan adı crypto.com, kripto bankamatik kartları geliştiren bilinen bir proje olan Monaco'ya satıldı.

TecCrunch’ta yer alan habere göre yüksek profilli bir alan adı olan crypo.com satıldı.

Alan adı, Tor Project’nin yönetim kurulunda yer alan Pennsylvania Üniversitesi bilgisayar bilimleri profesörü Matt Blaze tarafından 1993 yılında tescil edilmişti. Alan adı, son yıllarda kripto para patlamasıyla birlikte büyük ilgi çekti. Ancak Blaze, şimdiye kadar tüm teklifleri geri çevirmişti.

10 milyon dolar değer biçildi

Temmuz ayında işler değişti ve Blaze, satmamakta direttiği alan adını kripto bankamatik kartları geliştiren bilinen bir proje olan Monaco’ya sattı. Uzmanlar, crypto.com için daha önce 10 milyon dolarlık bir değer biçmişti fakat Monaco’nun CEO’su Kris Marszalek, anlaşmanın ayrıntılarına girmeyi reddetti.

Marszalek, “Eğer mevzubahis yalnızca para olsaydı, o bu alan adını uzun zaman önce satmış olurdu.” dedi.

Marszalek, sözlerinin devamında ana hedeflerinin kripto para birimlerinin halk tarafından benimsenmesini sağlamak olduğunu, crypto.com’un vizyonları doğrultusunda kendilerine güçlü bir kimlik kazandırdığını, bu alan adının tüm kategoriyi temsil etmesinden dolayı meşaleyi taşımak konusunda büyük bir sorumluk yüklediğini ifade etti.

Bu arada şirket, uzun bir süredir üzerinde çalıştıkları bankamatik kartlarının bu yaz Singapur ve Avrupa’daki tüm müşteriler için piyasaya sürüleceğini bildirdi.

Hong Kong merkezli Monaco, 2017 yılının Haziran ayında tamamladığı ICO’sunda 25 milyon dolar toplamıştı. Marszalek, bugün gelinen noktada şirketin bakiyesinin Ether gibi kripto paraların devasa artışıyla birlikte 200 milyon dolara yakın olduğunu söylüyor.

→ BINANCE PİYASAYA RAĞMEN ÇUVALLA PARA KAZANMAYI SÜRDÜRÜYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl