Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BTC-e.com’un sahibi Mt. Gox soygunundaki baş şüpheli çıktı

Dünyanın en büyük ve en eski Bitcoin borsalarından BTC-e.com‘a bir süredir ulaşılamıyordu. Resmi Twitter hesabı üzerinden veri merkezinde bakım yapıldığını açıklayan şirket, son açıklamayı 1 gün önce yaptı ve o zamandan bu zamana herhangi başka bir bilgi alınamadı. Yapılan bu yetersiz açıklamalar, güvenilir bir borsa olarak bilinen BTC-e.com üzerindeki şüpheyi gittikçe arttırdı. Şirkete ait Bitcoin cüzdanlarından değeri yaklaşık olarak 169 milyon Dolar’ı bulan 66 bin Bitcoin çıkışı olduğu öne sürüldü. Gerçek sonradan ortaya çıktı Saatler ilerledikçe gerçek yavaş yavaş ortaya...

Dünyanın en büyük ve en eski Bitcoin borsalarından BTC-e.com‘a bir süredir ulaşılamıyordu. Resmi Twitter hesabı üzerinden veri merkezinde bakım yapıldığını açıklayan şirket, son açıklamayı 1 gün önce yaptı ve o zamandan bu zamana herhangi başka bir bilgi alınamadı.

Yapılan bu yetersiz açıklamalar, güvenilir bir borsa olarak bilinen BTC-e.com üzerindeki şüpheyi gittikçe arttırdı. Şirkete ait Bitcoin cüzdanlarından değeri yaklaşık olarak 169 milyon Dolar’ı bulan 66 bin Bitcoin çıkışı olduğu öne sürüldü.

Gerçek sonradan ortaya çıktı

Saatler ilerledikçe gerçek yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. BTC-e.com’un sahibinin 2014 yılında Mt. Gox‘tan 850 bin Bitcoin’in çalınması olayındaki baş şüpheli olduğu anlaşıldı.

Polis kaynaklarına göre bu kişi 38 yaşındaki Rus vatandaşı Alexander Vinnik. En az 4 milyar Dolar’lık kara para aklama suçuyla suçlanan Vinnik, bugün Yunanistan‘da bir sahil köyünde tatil yaparken yakalandı.

Mafyanın yasa dışı biçimde kazanılmış milyarlarca Euro’sunu Bitcoin üzerinden “akladığı” belirtilen Rus Vinnik, 10 gün önce eşi ve çocuklarıyla birlikte önce Selanik´e gitti, sonra da Halkidiki´nin 5 yıldızlı otellerinden birine yerleşti. Kaliforniya polisiyle işbirliğinde bulunan Yunan polisi, Vinnik´in telefonunu uzun süre açık tuttuğu bir anda, müdahale etmek üzere beklediler. Daha önce temkinlice ve çok kısa sürelerle telefonunu açıp kapayan Vinnik, boş bulunduğu anda polisler tarafından konumu tespit edilerek yakalandı.

Vinnik’in bir hacker’dan çok hacker’ları yönlendiren kara para aklama operasyonunun başındaki kişi olduğundan şüpheleniliyor.

Son olarak BTC-e.com’a bugüne kadar 7 milyon Bitcoin girişi, 5.5 milyon da Bitcoin çıkışı olduğu kaydedildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl